Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Stoch wygrywa w wielkim stylu. Polak jako pierwszy w historii zdobył skocznię Ga-Pa Sport
Hanna Jelec 01 stycznia 2018
18:43

Stoch wygrywa w wielkim stylu. Polak jako pierwszy w historii zdobył skocznię Ga-Pa

Skomentuj
Kamil Stoch zdobył skocznię Olimpijską Ga-Pa. MN
Drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni i... mamy to! Niezwyciężony Kamil Stoch dokonał tego, co dla Małysza, Fortuny i Fijasa pozostawało poza zasięgiem – wygrał dwa konkursy i jako pierwszy Polak zdobył skocznię olimpijską w Garmisch-Partenkirchen (Ga-Pa).
Reklama
Choć seria próbna skoków noworocznych wprawiła kibiców Turnieju Czterech Skoczni (TCS) w niemałą nerwowość przez nienajlepsze warunki pogodowe, drugi konkurs okazał się dla Biało-Czerownych wyjątkowo szczęśliwy. W noworocznym konkursie TCS Kamil Stoch był bezkonkurencyjny. Dzięki fenomenalnym skokom polskiemu skoczkowi udało się zdobyć podwójne zwycięstwo i nieosiągalną dotąd skocznię Garmisch Partenkirschen (Ga-Pa).

Znakomity czas dla Stocha

Dobra passa Kamila Stocha trwa. Dwa dni przed konkursem noworocznym Polak zdobył podium w Obersdorfie, podczas inauguracji TCS. 1 stycznia przyszedł czas na kolejne zwycięstwo. W drugim konkursie polskiemu skoczkowi udało się skoczyć najpierw na odległość 135,5 metra i prowadzić po pierwszej serii, a w finale, mimo silnego wiatru, zdobyć aż 139,5 metra. Polak otrzymał znakomite noty, a fenomenalne skoki zagwarantowały mu podium. Stoch wyprzedził Niemca Richarda Freitaga i Norwega Andreasa Fannemela.

Pierwsza piątka dzisiejszego konkursu:

1. Kamil Stoch (Polska)
2. Richard Freitag (Niemcy)
3. Anders Fannemel (Norwegia)
4. Junshiro Kobayashi(Japonia)
5.Tilen Bartol (Słowenia)

Pierwsze podium na Ga-Pa

To dla Kamila Stocha już drugie z rzędu zwycięstwo w 66. TCS. Do tej pory Polak stanął na podium indywidualnym już 49 razy, a dzięki dzisiejszemu osiągnięciu uplasował się na ósmym miejscu w samodzielnej klasyfikacji.

Zwycięstwo Stocha jest dla Biało-Czerwonych pierwszą podwójną wygraną w tak prestiżowym turnieju. To właśnie Stochowi udało się przełamać „zły urok” Grosse Olympiaschanze i jako pierwszemu w historii polskich skoczków stanąć na podium. Do tej pory historyczne osiągnięcia Władysława Tajnera, Józefa Przybyły i Adama Małysza wydawały się Polakom nie do przebicia.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas