Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Triumf Kamila Stocha: Polak zwycięzcą pierwszego konkursu TCS Sport
Maja Zych 30 grudnia 2017
20:35

Triumf Kamila Stocha: Polak zwycięzcą pierwszego konkursu TCS

Skomentuj
Pierwszy konkurs TCS zakończył się dużym sukcesem dla polskich skoczków. Photo by CEphoto, Uwe Aranas / , via Wikimedia Commons
30 grudnia w Oberstdorfie odbył się pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni . Okazał się on być szczęśliwy dla polskich skoczków, którzy zajęli aż dwa miejsca na podium. Najlepszy okazał się być Kamil Stoch, który zaliczył fantastyczny występ. Na trzecim miejscu, tuż za Niemcem Richardem Freitagiem, znalazł się Dawid Kubacki, dla którego to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.
Skoki Polaków w piątkowych kwalifikacjach nie napawały optymizmem, jednak dzisiejszy występ uradował wszystkich kibiców biało-czerwonych.
Reklama

Nokaut w drugiej serii

W pierwszej serii skoki Polaków były niezłe, jednak dopiero w drugiej serii skok Kamila Stocha nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Polak doleciał na 137 metr, co dało mu prowadzenie. Tego wyniku nie udało się przebić żadnemu ze skoczków.

Stoch zaliczył słaby występ w piątkowych kwalifikacjach, jednak zapewnił, że w sobotnim konkursie da z siebie wszystko. I udało się – polski skoczek pokazał klasę i dzięki niemu na zakończenie skoków usłyszeliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Pierwsza piątka dzisiejszego konkursu:

1.Kamil Stoch 279.7 pkt.
2.Richard Freitag 275.5 pkt.
3.Dawid Kubacki 270.1 pkt.
4.Stefan Kraft 262.8 pkt.
5.Stefan Hula 259.2 pkt.

Dobry początek turnieju

Dla Polaków to wspaniały początek Turnieju Czterech Skoczni – aż trzech zawodników znalazło się w pierwszej piątce. Pierwsze swoje podium w Pucharze Świata wywalczył Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Na piątej pozycji uplasował się Stefan Hula. Maciej Kot i Piotr Żyła zajęli kolejno 15 i 25 miejsce.

Już jutro, w niedzielę 31 grudnia odbędą się kwalifikacje do noworocznego konkursu Garmisch-Partenkirchen.Źródło: sport.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas