Sport

Rusza kolejny sezon polskiego sportu narodowego: Puchar Świata w skokach narciarskich w cieniu pandemii

Emil Bogumił

20 listopada 2020 10:08

Udostępnij
na Facebooku

Polacy i Norwegowie tradycyjnie wymieniani są w gronie faworytów do zdobycia Pucharu Świata. fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Elementem, który łączy Polaków i Norwegów jest z pewnością miłość do nart. W piątek, 20 listopada, rusza kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie wezmą udział w kwalifikacjach w Wiśle. W sobotę i niedzielę odbędą się konkurs drużynowy oraz indywidualny. Z powodu obostrzeń wprowadzonych na terenie kraju, trybuny pod skocznią im. Adama Małysza pozostaną puste.
Reklama
Polacy, jako gospodarz konkursów, mogą wystawić w piątkowych kwalifikacjach dwunastu skoczków. Prawo do walki o awans do zawodów otrzymali: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł oraz debiutant Jarosław Krzak. Z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w Wiśle nie pojawi się reprezentacja Finów. Sztab trenerski podjął taką decyzję po konsultacji z lekarzem kadry. Na inauguracyjnym konkursie zabraknie także Włochów. Jeden z trenerów zawodników z Italii otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Bez gwiazdy w norweskiej kadrze

W czwartek, 19 listopada, nazwiska zawodników, którzy udadzą się do Wisły, podał szkoleniowiec Norwegów, Alexander Stöckl. Podczas inauguracyjnego weekendu wystąpią Marius Lindvik, Robert Johansson, Daniel Andre Tande, Halvor Egner Granerud, Robin Pedersen, Anders Haare oraz Sander Vossan Eriksen. Na skoczni imienia Adama Małysza zabraknie Johanna Andre Forfanga. Trener zwrócił uwagę, że 25-letni zawodnik nie jest w formie, która pozwoli mu rywalizować z innymi skoczkami na początku sezonu. 

Program Pucharu Świata w Wiśle

20.11.2020, piątek - treningi i kwalifikacje
15:45 - trening oficjalny
18:00 - kwalifikacje

21.11.2020, sobota - konkurs drużynowy
15:00 - seria próbna
16:00 - 1 seria konkursowa

22.11.2020, niedziela - konkurs indywdiualny
15:00 - seria próbna
16:00 - 1 seria konkursowa
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram