Sport

Polski minister zawalczy z Norweżką o fotel szefa Światowej Agencji Antydopingowej

Hanna Jelec

15 listopada 2018 09:24

Udostępnij
na Facebooku
3

Minister Sportu i Turystyki jest już członkiem Komitetu WADA. Teraz chce startować w konkursie o fotel szefa organizacji. Wikimedia Commons/CC0

Obecny Minister Sportu Witold Bańka będzie kandydować na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Konkurentką Bańki będzie Linda Helleland, obecna wiceprzewodnicząca WADA. Zdaniem Polaka Norweżka gra tu nieczysto – piastując takie stanowisko, nie powinna brać udziału w wyborach.
Choć wybory mają odbyć się dopiero za pół roku, polski Minister Sportu już teraz deklaruje, że ma spore wsparcie członków WADA.
Reklama

Spore szanse Polaka

Minister Sportu Witold Bańka deklaruje, że zawalczy o fotel szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w konkursie, który będzie miał miejsce w Katowicach w 2019 r. Bańka jest już aktywnym członkiem komitetu egzekucyjnego WADA. Były lekkoatleta chce jednak, by w organizacji zaszły pewne zmiany. Zdaniem Bańki szef WADA powinien robić wszystko, by zachować bezstronność, być bliżej sportowców i współpracować jednocześnie z wieloma organami.

Bańka chce wyrównanych szans

W konkursie na nowego dyrektora weźmie udział także obecna wiceprzewodnicząca WADA – Linda Helleland. Bańka zauważa jednak, że Norweżka może wykorzystać swoją pozycję, by wygrać. Dlatego polityk podkreśla, że szanse w kampanii powinny być równe dla każdego. W wywiadzie dla insidethegames.biz minister otwarcie apelował, by Norweżka ustąpiła ze stanowiska wiceprzewodniczącej WADA na czas kampanii wyborczej – a zatem aż do maja 2019. Helleland ignoruje jednak wezwania Bańki: niedawno wzięła udział m.in. w szczycie antydopingowym w Białym Domu.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) – organizacja za przepisy antydopingowe, która wydaje akredytacje dla laboratoriów antydopingowych. Obecnie szefem WADA jest Brytyjczyk Craig Reedie. Organizacja powstała w 1999 r. jako niezależna fundacja.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
ja ja

16-11-2018 15:14

napisał:
To pisowszczyk wiec wole norwezke.. Jak z takim podejsciem mA byc dobrze w Polsce i na swiecie. On nie, bo jest z Pisu i ...uj. Nie jest wazne kim jest, co soba reprezentuje, co uwaza- taka to opozycja totalna

Bart.

15-11-2018 20:22

Nie może Polak wygrać bo cały sport norweski szlak trafi.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram