Sport

Polacy poza podium. Rewelacyjny Japończyk

Natalia Szitenhelm

30 grudnia 2018 16:27

Udostępnij
na Facebooku

Piotr Żyła w dzisiejszym konkursie zajął dopiero szóste miejsce. wikimedia.org/CC BY-SA 3.0/Clément Bucco-Lechat

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał w niedzielnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanym w Obertsdorfie. Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, trzeci Austriak Stefan Kraft. Tuż za podium uplasował się Norweg Andreas Stjernen. Polacy w pierwszej dziesiątce.
30 grudnia na skoczni w niemieckim Obertsdorfie rozegrano pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Ryoyu Kobayashi, który jest wielką niespodzianką tego sezonu. Japończyk pokonał Niemca o 0,4 pkt. Polacy w fnałowej serii uplasowali się poza podium.

Poniżej wyniki finałowej serii:
Reklama
Rywalizacja w pierwszej serii konkursu tradycyjnie przebiegała systemem KO - w pierwszej turze skoczkowie skaczą w 25 parach ustalonych na podstawie serii kwalifikacyjnej, z których do drugiej serii przechodzą zwycięzcy oraz pięciu tzw. szczęśliwych przegranych, którzy uzyskali najlepsze noty.

Nie wszyscy Polacy zakwalifikowali się do fiałowej serii. Stefan Hula i Aleksaner Zniszczoł oddali słabe skoki (kolejno: 113,5 m i 114,5 m), musieli więc ustąpić miejsca rywalom w swoich pojedynkach. Polacy nie mieli też szans, by dostać się do szczęśliwych przegranych. Zajęli odpowiednio 43. i 42 miejsce. 

Piotr Żyła w pierwszej serii pokonał Johanna Andre Forfanga. Norweg oddał jednak dobry skok, który zapewnił mu miejsce w drugiej serii wśród przegranej piątki. Kamil Stoch pokonał Killiana Peiera, a Dawid Kubacki Lukasa Hlavę. Szczęście miał Jakub Wolny, który słabo skoczył, ale jego rywal - Felix Hoffmann - był jeszcze gorszy. Polak wygrał więc z Niemcem o jeden punkt, który zapewnił mu miejsce w finałowej serii.
Poniżej: wyniki po pierwszej serii

Stoch wygra trzeci raz z rzędu?

To już kolejna edycja prestiżowego turnieju organizowanego od 1953 roku. W ubiegłym sezonie wielkim zwycięzcą był Kamil Stoch, który jako drugi w historii - po Svenie Hannawaldzie - wygrał wszystkie cztery konkursy TCS. Sezon 2016/2017 również należał do polskiego skoczka, a drugie miejsce zajął wówczas Piotr Żyła.

Kolejne zmagania odbędą się 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram