Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Sport

Polacy podejmą walkę o czołowe lokaty? Rusza kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich

Emil Bogumił

19 listopada 2021 14:28

Udostępnij
na Facebooku
Polacy podejmą walkę o czołowe lokaty? Rusza kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich

Reprezentacja Polski w każdym sezonie określana jest jako pretendent do zdobycia medalu. Fot. Anna Nagel

Listopad to miesiąc szczególny dla fanów sportu. Do rywalizacji wracają skoczkowie narciarscy. Poza walką o Kryształową Kulę, zawodnicy przystąpią do zmagań o medale olimpijskie oraz tytuł mistrza świata w lotach. Kto otrzyma tytuł króla sezonu 2021/2022?
Reklama
Pierwszy weekend ze skokami narciarskimi rozpocznie się jeszcze dzisiaj, 19 listopada. Skoczkowie przystąpią do kwalifikacji przed weekendowymi zmaganiami w Niżnym Tagile. Miasto położone w azjatyckiej części Rosji po raz pierwszy gościć będzie zawody inaugurujące kolejną edycję Pucharu Świata. W kolejnym tygodniu rywalizować będą w fińskiej Ruce.

Dla kibiców z Polski ważnymi datami będą trzeci grudnia oraz 14 stycznia. W pierwszym terminie odbędą się zawody Pucharu Świata w Wiśle. W kolejnym zmagania w Zakopanem. Norwegia gościć będzie zawodników na początku marca. W kalendarzu znalazło się miejsce na rozegranie konkursów w Lillehammer oraz Oslo. W dniach 11-13 marca 2022 roku skoczkowie powalczą o medale mistrzowskie na skoczni do lotów w Vikersund. W tym sezonie zawodników nie zobaczymy na skoczni w Trondheim. Tamtejszy kompleks jest przebudowywany.

Kolejne szanse na trofea

Tegoroczny sezon obfituje w szanse zdobycia licznych trofeów. Poza cotygodniowymi zmaganiami w Pucharze Świata i możliwością zdobycia Kryształowej Kuli, skoczkowie mogą sięgnąć po:

  • indywidualny i drużynowy tytuł mistrzostw świata w lotach (Vikersund, 11-13.03.2022),
  • tytuły drużynowe oraz indywidualne podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (5-14.02.2022),
  • Złotego Orła za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni (29.12.2021-6.01.2022),
  • czarną tarczę za zwycięstwo w Raw Air (Lillehammer, Oslo; 2-6.03.2022).
W sezonie 2020/2021 Kamil Stoch, najlepszy zawodnik z Polski, zajął w klasyfikacji generalnej trzecią lokatę. Wygrał także Turniej Czterech Skoczni. Po Kryształową Kulę sięgnął Halvor Egner Granerud.

W sezonie 2020/2021 Kamil Stoch, najlepszy zawodnik z Polski, zajął w klasyfikacji generalnej trzecią lokatę. Wygrał także Turniej Czterech Skoczni. Po Kryształową Kulę sięgnął Halvor Egner Granerud.Fot. Emil Bogumił

Tydzień po mężczyznach, 25 listopada, na skocznię powrócą kobiety. Skoczkinie również zainaugurują sezon w Niżnym Tagile. Panie staną również do walki podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Gość
Wyślij
Facebook Messenger YouTube Instagram