Sport

Skoki narciarskie ponownie w Norwegii: do rywalizacji powróci długo nieoglądany mistrz

Emil Bogumił

18 września 2021 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1

Tande od lat jest jednym z liderów norweskiej kadry. Fot. Anna Nagel

Po ponad roku wydarzenia związane ze skokami narciarskimi powracają do Norwegii. Na obiekcie Midtstubakken w Oslo odbędą się zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, czyli tzw. narciarskiej drugiej ligi. O punkty rywalizować będzie sześciu Polaków oraz cztery Polki. W zmaganiach mężczyzn wystąpi także Daniel-Andre Tande, który powraca do skakania po upadku w Planicy.
Reklama
Skoczkowie i skoczkinie po raz ostatni rywalizowali w Norwegii w marcu 2020 roku. Przedwcześnie zakończył się wówczas turniej Raw Air oraz cała edycja Pucharu Świata. W sezonie 2020/2021 rząd kraju fiordów nie pozwolił na rozgrywanie zawodów rangi międzynarodowej. W grę wchodziły przede wszystkim przepisy wjazdowe i wiążąca się z nimi kwarantanna.
Na rozbiegu Midtstubakken wystąpi m.in. Daniel-Andre Tande. Drużynowy mistrz olimpijski oraz mistrz w lotach narciarskich pauzował przez sześć miesięcy po upadku, którego doznał w marcu 2021 roku. Na skoczni w słoweńskiej Planicy stracił równowagę zaraz po wyjściu z progu.
Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo odbędą się 18 i 19 września. Na Midtstubakken wystąpi sześciu Polaków: Stefan Hula, Maciej Kot, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Juroszek. W ekipie kobiet znalazły się Pola Bełtowska, Kamila Karpiel, Wiktoria Przybyła i Sara Tajner.

Tegoroczny sezon letni jest szczególnie ważny dla zawodników i zawodniczek spoza czołówki. Stanowi okres przygotowawczy przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Walka o medale potrwa od czwartego do 20 lutego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Mieczyslaw Jarosz

18-09-2021 11:30

Sara Tajner dobre geny. Ojciec Tomislaw ,dziadek Apoloniusz

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram