kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Sport

Norwegowie odwołali turniej Raw Air: rząd nie zgodził się na zwolnienie sportowców z kwarantanny

Emil Bogumił

12 lutego 2021 12:32

Udostępnij
na Facebooku
1

Nie wiadomo, czy znajdzie się zastępstwo dla odwołanych konkursów w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w wielu regionach kraju, rząd utrzymał surowe restrykcje wjazdowe do końca lutego. 11 lutego ogłoszono, że obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny obejmie również sportowców. W związku z tym odwołano szereg wydarzeń, które w najbliższym czasie miały odbyć się w Norwegii. Federacja narciarska postanowiła zrezygnować z organizacji turnieju Raw Air, który planowano rozegrać w połowie marca.
Reklama
Brak zwolnienia z kwarantanny wjazdowej objął wszystkich zagranicznych sportowców, którzy mieliby przekroczyć norweską granicę. – Dotyczy zawodów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym, biathlonie i narciarstwie alpejskim. Utrudnienia obejmą też mecze międzynarodowe w piłce nożnej oraz piłce ręcznej – czytamy w rządowym komunikacie. Choć surowe restrykcje obowiązują do końca lutego, Norweski Związek Narciarski postanowił odwołać turniej Raw Air, który zaplanowany był w terminie 12-21 marca. Federacja nie może dłużej oczekiwać na decyzje rządu dotyczące marcowych podróży i kwestii ewentualnego zwolnienia sportowców z kwarantanny. – Z uwagi na ogłoszone 11 lutego restrykcje dotyczące. COVID-19, Norweski Związek Narciarski nie będzie w stanie zorganizować zawodów Pucharu Świata do końca obecnego sezonu – czytamy w komunikacie federacji. Możliwość przeprowadzenia zawodów już w styczniu krytykowały władze Oslo.

Pucharowe kalendarze kobiet i mężczyzn okrojone

Tegoroczny sezon nie sprzyja regularnym występom w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Poszkodowane są przede wszystkim zawodniczki, które w wyniku trudnej sytuacji epidemicznej, straciły możliwość rywalizacji w 14 konkursach. Zawody odwołano w Chinach, Japonii oraz Norwegii. Zmiany dotyczące kalendarza zmagań dotknęły również skoczków. Puchar Świata mężczyzn jest jednak znacznie bardziej popularny i większość konkursów może liczyć na zastępstwo w innych państwach. Nie wiadomo jednak, czy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej uda się znaleźć zastępstwo za odwołane konkursy turnieju Raw Air.

Poniżej: Komunikat Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o odwołaniu turnieju Raw Air.
Najbliższe zawody Pucharu Świata mężczyzn zaplanowano na 13 i 14 lutego. Skoczkowie będą rywalizować w Zakopanem. Stolica polskich Tatr przejęła organizację zawodów od chińskiego Zhangjiakou.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


PC89

12-02-2021 20:52

No to pokazali

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram