Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Konkurs drużynowy w Kuusamo: triumf Norwegów, szóste miejsce dla Polaków [PŚ w skokach] Sport
Iga Jaruszewska 25 listopada 2017
19:52

Konkurs drużynowy w Kuusamo: triumf Norwegów, szóste miejsce dla Polaków [PŚ w skokach]

2
Skomentuj
Skocznia Rukatunturi, na której odbywają się konkursy w Kuusamo w ramach Pucharu Świata. By Nelinjo (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
W sobotę 25 listopada na skoczni Rukatunturi w Kuusamo odbył się drugi konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze miejsce na podium zajęli Norwegowie, natomiast podopieczni Stefana Horngachera ulokowali się na 6. pozycji.
W składzie biało-czerwonych podczas drugiego konkursu drużynowego znaleźli się Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

>>> O pierwszym konkursie drużynowym, w którym Polacy zajęli drugie miejsce, pisaliśmy TUTAJ.
Reklama

Nieustraszeni Polacy

Konkurs w fińskim Kuusamo okazał się dla Polaków nie lada wyzwaniem. Piotr Żyła został zdyskwalifikowany jeszcze przed swoją próbą w pierwszej grupie. Do skoku nie dopuszczono go ze względu na nieprawidłowy kombinezon. O awans do drugiej serii Polacy musieli walczyć więc we trójkę. Ostatecznie udało się to dzięki skokom Dawida Kubackiego (133,5 m), Macieja Kota (135,5 m) i Kamila Stocha (129 m).

W drugiej turze Żyłę dopuszczono już do oddania skoku (132 m). Co ciekawe, w drugiej serii skakał w tym samym kombinezonie, za który został zdyskwalifikowany przed pierwszą próbą. Skoczek prawdopodobnie źle stanął podczas pierwszego dokonywania pomiarów. W końcowej klasyfikacji Polacy zajęli szóste miejsce.

Skoki Polaków:

Dawid Kubacki -133.5/ 137.0 m
Maciej Kot - 135.5/ 136.0 m
Kamil Stoch- 129.0/138.0 m
Piotr Żyła- 0.0/132.0 m

Podczas sobotniego konkursu Norwegowie skakali najdalej ze wszystkich reprezentacji. Najlepiej z drużyny wypadł Johann Andre Forfang, który skoczył 136 m i 141,5 m.

Klasyfikacja w sobotnim konkursie drużynowym w Kuusamo:

1. Norwegia
2. Niemcy
3. Japonia
4. Austria
5. Słowenia
6. Polska
7. Szwajcaria
8. Rosja
9. Włochy
10. Finlandia
11. Czechy
12. Kazachstan

Emocje nie opadają

W Kuusamo Polacy powalczą jeszcze jutro (26 listopada) w konkursie indywidualnym. Kwalifikacje do tych zawodów odbyły się w piątek, 24 listopada. Pierwsze miejsce zajął w nich Austriak Stefan Kraft, drugie – Norweg Johann Andre Forfang. Na trzecim miejscu uplasował się Niemiec Richard Freitag.

Do drugiego w tym sezonie konkursu indywidualnego awans wywalczyło sześciu Polaków. Dwóch z nich – Kamil Stoch i Dawid Kubacki – uplasowało się w pierwszej dziesiątce (zajęli odpowiednio 9. i 10. miejsce).

źródła: eurosport.interia.pl, sportowefakty.wp.pl, sport.se.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
lalunia1234
lalunia1234 26-11-2017 11:45

Zly podklad muzyczny wylosowal Zyla.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
slepysedzia
slepysedzia 26-11-2017 11:41

To jak to jest z sedziowaniem? mierza kombinezony czy to jaka poze skoczek przyjmie bo juz zaczynam sie gubic w tym wszystkim. O kant d...y taka uczciwosc.

9
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas