Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Im wyżej, tym lepiej: górskie biegi biją rekordy popularności Sport
Maja Zych 09 września 2018
08:00

Im wyżej, tym lepiej: górskie biegi biją rekordy popularności

Skomentuj
Górskie maratony od kilku lat przyciągają w Norwegii tysiące miłośników biegania. pxhere.com / CC0 Public Domain
Moda na bieganie całkowicie opanowała Norwegów, którzy starają się wykorzystać wolne chwile na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Płaskie tereny stały się jednak niewystarczającym wyzwaniem dla zapalonych biegaczy – teraz rekordy popularności biją wyścigi organizowane po norweskich górach. Pomysłodawcy zawodów twierdzą, że tego typu imprezy są w tym momencie niemal tak popularne, co festiwale muzyczne.
Chętnych na sprawdzenie swoich sił w ekstremalnych warunkach jest tylu, że wydarzenia potrafią wyprzedać się jeszcze ponad miesiąc przed startem, a numery startowe odsprzedawane są na czarnym rynku.
Reklama

Nowy trend wśród biegaczy

Zainteresowanie górskimi biegami w ciągu ostatnich dziesięciu lat znacznie wzrosło, o czym świadczyć może liczba wyścigów, które organizuje się w Norwegii – do tej pory tego roku zarejestrowano aż 206 takich wydarzeń w całym kraju. Na część z nich bilety wyprzedały się jeszcze długo przed startem, a setki numerów startowych sprzedawano na czarnym rynku po wyższej cenie.

Zmienia się też poziom trudności biegów – organizatorzy wybierają coraz to trudniejsze, bardziej strome i wymagające trasy. Nie zniechęca to jednak uczestników, którzy coraz liczniej stawiają się na starcie. Pomysłodawcy wierzą też, że biegi górskie to świetny sposób na ucieczkę od codziennego życia i technologii, dlatego cieszą się tak wielkim zainteresowaniem wśród Norwegów.

Już nie tylko bicie rekordów

Oprócz oczywistego elementu rywalizacji i możliwości sprawdzenia swojej wytrzymałości na trudniejszym terenie, tego typu ekstremalne wyścigi przyciągają też uczestników niesamowitymi doznaniami, z którymi wiąże się bieg wśród najpiękniejszej norweskiej natury. Dla wielu osób to właśnie możliwość przemierzania górskich tras z widokiem na magiczne fiordy jest największą atrakcją.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ile muszę zarabiać, aby dostać kredyt w Norwegii?

Ile muszę zarabiać, aby dostać kredyt w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas