Sport

Dobra passa Kubackiego trwa. Dwóch innych Polaków otarło się o podium

Monika Pianowska

12 stycznia 2020 18:20

Udostępnij
na Facebooku

12 stycznia podium wyglądało identycznie jak pierwszego dnia konkursowego weekendu w skokach. wikimedia.org/ fot. Ailura/ CC BY-SA 3.0 AT // wikimedia.org/ fot. Granada/ CC BY-SA 4.0

Skocznia normalna w Predazzo okazała się szczęśliwym obiektem dla Karla Geigera, który 12 stycznia w drugim konkursie indywidualnym w Val di Fiemme w ramach Pucharu Świata 2019/2020 powtórzył wynik z soboty i zachował żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej. Tuż za Niemcem znalazł się Austriak Stefan Kraft, a podium zamknął Dawid Kubacki.
W sumie trzech Polaków zmieściło się w ścisłej czołówce – nieco pechowe czwarte miejsce zajęli ex aequo Kamil Stoch i Piotr Żyła. Poza nimi dzięki udziałowi w drugiej serii zmagań we Włoszech punktował Stefan Hula, kończąc zawody na 28. lokacie.
W niedzielnym konkursie Dawid Kubacki stanął „na pudle” szósty raz z rzędu. Jego świetna passa, która trwała także przez cały Turniej Czterech Skoczni, zaczęła się od zawodów w Oberstdorfie. 12 stycznia pierwsze cztery miejsca po zmaganiach na włoskim obiekcie okazały się kopią z soboty. Przy czwartej pozycji obok Kamila Stocha pojawiło się jednak dodatkowo nazwisko jego kolegi z reprezentacji Biało-Czerwonych, Piotra Żyły, który zgromadził jednakową liczbę punktów.
Reklama
W Predazzo dobrze poradzili sobie także norwescy skoczkowie. Johann Andre Forfang i Marius Lindvik zajęli kolejno 6. i 7. lokatę.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram