Dawid Kubacki na podium w Predazzo. Stoch i Żyła w czołówce

Emil Bogumił

11 stycznia 2020 18:07

Udostępnij
na Facebooku

Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata we włoskim Predazzo. W zawodach najlepiej zaprezentował się Karl Geiger, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej.
Dawid Kubacki stanął dziś na podium po raz piąty z rzędu. Niezwykłą serię rozpoczął w Oberstdorfie i kontynuował przez cały Turniej Czterech Skoczni. Polak zajmuje obecnie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pierwszy triumf Geigera w sezonie

Po sobotnich zmaganiach w Predazzo nowym liderem Pucharu Świata został Karl Geiger. Niemiec triumfował we Włoszech i o blisko 9 punktów wyprzedził Austriaka Stefana Krafta. Kolejne lokaty zajęli Dawid Kubacki i zajmujący po pierwszej serii konkursowej 3. miejsce - Kamil Stoch. W czołówce uplasował się także Piotr Żyła, który zakończył rywalizację na 7. lokacie.

W sobotę punkty wywalczył także Maciej Kot, który doskoczył do 27. miejsca. Po pierwszej serii zmagania zakończyli Stefan Hula oraz Jakub Wolny.

Nowy lider Pucharu Świata

W sobotę żółty plastron lidera przejął Karl Geiger. Niemiec o 70 punktów wyprzedza Ryoyu Kobayashi. Japończyk, który dotychczas przewodził stawce, uplasował się w Predazzo dopiero na 26. lokacie. W walce o Kryształową Kulę 3. miejsce zajmuje Stefan Kraft. Za jego plecami znajduje się Dawid Kubacki.

Najlepszy z Norwegów - Marius Lindvik - plasuje się na 5. lokacie. Tuż za nim występuje Kamil Stoch. 16. jest Piotr Żyła, 34. Maciej Kot, 37. Stefan Hula, a 40. Jakub Wolny.

Lawina na skoczni w Predazzo

Tradycyjnie, zmagania w Pucharze Świata odbywają się na skoczniach dużych. Zawodnicy skaczą na nich zazwyczaj od 120 do 140 metrów. Tym razem, rywalizacja w Predazzo odbyła się na skoczni normalnej. Zmagania przeniesiono na mniejszą skocznię, ponieważ z zeskoku poprzedniej zeszła lawina
Kolejna odsłona zmagań we Włoszech już w niedzielę. Zawodnicy rozpoczną rywalizację o 16:30.