Sport

Dawid Kubacki po raz kolejny wygrywa. Polak zdominował weekend w Titisee-Neustadt

Emil Bogumił

19 stycznia 2020 17:23

Udostępnij
na Facebooku

Dawid Kubacki oddawał w niedzielę najlepsze skoki fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Dawid Kubacki po raz drugi z rzędu triumfował w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Titisse-Neustadt. Obok niego na podium stanęli Ryoyu Kobayashi i Timi Zajc.
Dawid Kubacki od ośmiu konkursów nie schodzi z podium. Polak zajmował miejsca w czołowej trójce we wszystkich konkursach Turnieju Czterech Skoczni, w Predazzo oraz Titisee-Neustadt.

Pojedynek Kubacki vs. Kobayashi

W niedzielę głównym rywalem Dawida Kubackiego był Ryoyu Kobayashi. Polak prowadził już po pierwszej serii, w której lądował na 143. metrze. W drugiej doskoczył do 133,5 metra i o zaledwie 0,3 punktu wyprzedził Ryoyu Kobayashiego (147 m; 134 m). Podium uzupełnił Słoweniec Timi Zajc. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Niemców Stephana Leyhe i Karla Geigera oraz Anze Laniska ze Słowenii.

W niedzielę punktowali także Piotr Żyła (8. miejsce) oraz Kamil Stoch (24. miejsce). Rywalizację po pierwszej serii zakończyli Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula oraz Maciej Kot.

Polak przegrał rywalizację o 25 000 €

Zmagania w Titisee-Neustadt miały dodatkowy wymiar. Zawodnicy rywalizowali w nowym turnieju Titisee-Neustadt 5. Do klasyfikacji generalnej cyklu wliczały się punkty z kwalifikacji oraz sobotnich i niedzielnych konkursów. W tej tabeli najwięcej punktów przy swoim nazwisku zapisał Ryoyu Kobayashi, który zdecydowanie więcej punktów zdobył podczas piątkowej serii eliminacyjnej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Karl Geiger. Kolejne lokaty zajmują Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi i Dawid Kubacki. Szósty jest Kamil Stoch.
W przyszły weekend zimowe szaleństwo przenosi się do Polski. Zawody Pucharu Świata odbędą się w Zakopanem, gdzie skoczkowie wezmą udział w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram