Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Sport

Bezkonkurencyjny Stoch. Znów nie dał rywalom szans

Natalia Szitenhelm

10 lutego 2019 18:13

Udostępnij
na Facebooku
Bezkonkurencyjny Stoch. Znów nie dał rywalom szans

Kamil Stoch znów pozostawił rywali daleko w tyle. CC BY-SA 3.0/Tadeusz Mieczyński/http://www.galeria.skijumping.pl/categories.php?cat_id=1527

10 lutego w konkursie indywidualnym PŚ w Lahti Kamil Stoch powtórzył wyczyn sprzed roku, kiedy to na Salpausselce znokautował swoich rywali. Dziś również nie dał szansy pozostałym skoczkom. Dla Polaka to 33 zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ.
Kamil Stoch zdecydowanie zdeklasował rywali. Polak nie dał innym szans. Oddał dwa rewelacyjne skoki, skacząc w pierwszej serii aż 132,5 m - tym samym zapewniając sobie prowadzenie - a w drugiej lądując na 129 metrze.

Drugi był dziś lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi, trzecie miejsce zajął Norweg Robert Johansson.

Poniżej: pełne wyniki konkursu

2 Polaków w pierwszej dziesiątce

W pierwszej dziesiątce w dzisiejszym konkursie, oprócz Stocha, znalazł się Piotr Żyła, który zajął właśnie dziesiątą lokatę. Wylądował na 120 metrze. 14. był Jakub Wolny (121 m), Dawid Kubacki dopiero 28. (103 m). Do drugiej serii po słabych skokach nie zakwalifikowali się Paweł Wąsek (103 m) i Maciej Kot (111 m).
Kamil Stoch jest obecnie drugi w klasyfikacji generalnej PŚ. Wyprzedził Austriaka Stefana Krafta, goni Japończyka Ryoyu Kobayashi.

Poniżej: klasyfikacja generalna pucharu PŚ.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok