Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Sport

Bezapelacyjne zwycięstwo Norwega na start sezonu. Biało-Czerwoni z wielkim niedosytem

Monika Pianowska

21 listopada 2021 17:45

Udostępnij
na Facebooku
Bezapelacyjne zwycięstwo Norwega na start sezonu. Biało-Czerwoni z wielkim niedosytem

Granerud nie dał szans rywalom w Niżnym Tagile. wikimedia.org/ fot. Ailura/ CC BY-SA 3.0 AT/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/at/deed.en

Halvor Egner Granerud poprawił wynik z sobotnich zawodów i 21 listopada stanął na pierwszym stopniu podium inaugurującego sezon konkursu w Niżnym Tagile. Polscy skoczkowie nie mogą jednak zaliczyć występu do udanych. Najlepszy z kadry okazał się dzisiaj Piotr Żyła, który zajął 16. lokatę.
Reklama
Tegoroczny zdobywca Kryształowej Kuli i zwycięzca Letniego Grand Prix potwierdził formę na rosyjskiej skoczni, lądując w pierwszej serii na 134,5, a w finałowej na 122 metrze. Reprezentant Norwegii zdeklasował rywali szczególnie pierwszym skokiem, który okazał się najdłuższy w całym konkursie. Tuż za Granerudem uplasował się Niemiec Karl Geiger i to właśnie on jest obecnym liderem klasyfikacji generalnej. Podium 21 listopada zamknął Austriak Stefan Kraft.
Występ Polaków w niedzielnych zawodach w Niżnym Tagile należy zaś zaliczyć do słabszych. Chociaż do konkursu zakwalifikowało się pięciu Biało-Czerwonych, w jego finałowej części znalazło się tylko dwóch – Piotr Żyła i Andrzej Stękała, którzy ostatecznie zajęli odpowiednio 16. i 30. miejsce. Polscy skoczkowie będą mieli okazję poprawić wyniki już 27 i 28 listopada w fińskiej Ruce podczas kolejnych zawodów intywidualnych w sezonie zimowym 2021/2022.
Gość
Wyślij
Facebook Messenger YouTube Instagram