Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rozrywka

Netflix wypuści kolejny norweski film. Tym razem o mitycznym stworze

Monika Pianowska

02 października 2022 09:00

Udostępnij
na Facebooku
Netflix wypuści kolejny norweski film. Tym razem o mitycznym stworze

Troll pojawi się na Netfliksie 1 grudnia. stock.adobe.com/licencja standardowa

„Gdy w norweskich górach budzi się starożytny troll, grupa bohaterów musi połączyć siły, aby powstrzymać go przed sianiem zniszczenia. Ale jak powstrzymać coś, co miało istnieć tylko w norweskim folklorze?” – tak jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych opisuje zarys fabuły nadchodzącego filmu z Norwegii.
Netflix ujawnił plakat i datę premiery nowego horroru norweskiego twórcy. Roar Uthaug, reżyser Tomb Raidera z 2018 roku, tym razem zajmie się Trollem. Chociaż film gatunkowo idealnie wpisywałby się w sezon halloweenowy, na platformie streamingowej ukaże się chwilę później, bo już w grudniu tego roku.

Ratunek w norweskim folklorze

Jak ujawnił zwiastun produkcji, tytułowy troll inspirowany jest ludowymi opowieściami, które opisują postać „z ziemi i kamieni” i z „lodowymi kośćmi”. Film śledzi wojsko i naukowców próbujących powstrzymać szaleństwo legendarnego stwora, zanim dotrze on do stolicy Norwegii. Zadanie to każe im szukać wskazówek w starożytnych mitach dotyczących baśniowych stworzeń.
TROLL 2022 Polski Zwiastun Lektor PL Film
Troll to pomysł, który rozwijał się w mojej głowie od ponad 20 lat. Możliwość jego realizacji z entuzjastycznymi i ambitnymi ludźmi z Netflixa i Motion Blur to spełnienie moich marzeń – mówi Roar Uthaug.
Producentami Trolla są Espen Horn i Kristian Strand Sinkerud z Motion Blur, którzy współpracowali wcześniej z Netflixem przy filmie Cadaver. W obsadzie nowej norweskiej produkcji znaleźli się Ine Marie Wilmann, Mads Sjøgård Pettersen, Kim Falck, Gard B. Eidsvold i Pål Richard Lunderby.
Troll pojawi się na Netfliksie 1 grudnia.
Źródła: Netlix.com, collider.com, papaya.rocks
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok