Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Netflix obniża jakość filmów na terenie Europy Rozrywka
Natalia Szitenhelm 20 marca 2020
08:50

Netflix obniża jakość filmów na terenie Europy

1
Skomentuj
Nie wiadomo, jak do apelu UE odniosą się inne sieci. prima91 - stock.adobe.com/standardowa
Gigant streamingowy na 30 dni obniży jakość swojego streamingu na terenie Europy. To odpowiedź na apel Unii Europejskiej, która zwróciła się do Netflixa i innych platform o obniżenie jakości emitowanych tam materiałów.
Reklama

Przeciążona sieć

18 marca komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton, zaapelował do internetowych platform o obniżenie jakości streamingu. UE jest zdania, że nadmierny transfer danych, na który wpływ ma praca zdalna, a także większe zainteresowanie oglądaniem filmów online z powodu poddawania się Europejczyków kwarantannie domowej, powoduje ryzyko obciążenia sieci, z której również korzystają służby publiczne. 
 
Thierry Brenton zaproponował gigantom streamingu akcję #switchtostandard, która polega na obniżeniu jakości filmów i seriali z HD do standardowej. 

Poniżej: Brenton informuje, że Netflix obniży jakość streamingu

Co z abonamentem?

Wielu użytkowników zastanawia się, czy Netflix, w związku z obniżeniem jakości streamingu, wprowadzi zmiany w cenie abonamentu premium, gdzie odbiorcy płacą za jakość ultra HD. Platforma do czasu publikacji artykułu nie wysłała bowiem subskrybentom informacji o wprowadzonych zmianach. 

Poniżej: Netflix, który na Facebooku chętnie angażuje się w rozmowy z użytkownikami, na pytanie o abonament, milczy.
screenshot fb
W Norwegii ostatnio podniesiono cenę pakietu premium właśnie w imię polepszenia jakości dostarcznej subskrybentom usługi.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Stash Qu
Stash Qu 21-03-2020 03:54

Co do ceny abonamentów to niektórzy użytkownicy pisali do suppportu z pytaniem czy zredukują cenę na czas słabszej jakości. Netflix odpowiada, że nie planuje obniżki. Reklamować usługi też nie ma jak bo wciąż dostarczają zamawianą rozdzielczość tylko ze zmniejszonym bitrate. W niektórych godzinach wygląda to bardzo, bardzo słabo. Wyraziłem swoją opinię portfelem, anulowałem subskrybcję.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas