Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Łyżwy, narty, a może spacer? Zimą w Oslo nie można się nudzić Rozrywka
Iga Jaruszewska 10 lutego 2018
08:00

Łyżwy, narty, a może spacer? Zimą w Oslo nie można się nudzić

Skomentuj
Frogner Park w Oslo w zimowej aurze. By Hans A. Rosbach (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Podczas zimowych miesięcy stolica Norwegii oferuje wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Szlaki narciarskie w Nordmarka, łyżwiarskie szaleństwo na lodowisku Spikersuppa i spacery w śnieżnej aurze to tylko kilka z propozycji.
W zimowym Oslo każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz wielu miejsc, gdzie razem z całą rodziną można uprawiać białe sporty, w stolicy znajduje się także ponad 40 muzeów i pięknych miejsc do spacerowania.

>>> O tym, gdzie spędzić aktywny rodzinny weekend w Oslo, pisaliśmy TUTAJ.
Reklama

Saneczkowe szaleństwo

Najbardziej popularnym torem saneczkowym w Oslo jest Korketrekkeren. Tor ma długość około 2700 m i oferuje wspaniałą rozrywkę zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zjazd na sankach zajmuje około 8-10 minut.

Atrakcja jest darmowa, jednak wypożyczenie sanek kosztuje około 100-150 koron za dzień. Można wziąć także swój własny sprzęt.

Na łyżwy!

W centrum miasta, pomiędzy Teatrem Narodowym a budynkiem Stortingu, znajduje się lodowisko Spikersuppa. Na lodowisko można zabrać własne łyżwy lub wypożyczyć parę na cały dzień za 100 koron  Spikersuppa otwarte jest codziennie od 11.00 do 21.00.

Warto odwiedzić też lodowisko mieszczące się na stadionie Frogner, obok Parku Vigelanda. Wejście kosztuje 40 koron od osoby dorosłej i 15 koron od dziecka.
>>> Więcej miejsc, w których w Oslo i okolicach można pojeździć na łyżwach, znajdziemy w tym artykule.

Leśne szlaki narciarskie

Wiele popularnych szlaków narciarskich znajduje się w Nordmarka – leśnym obszarze na północ od Oslo. Szlaki różnią się długością i stopniem trudności, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Po długiej jeździe wśród ośnieżonych sosen i podziwianiu zapierających dech w piersiach widoków, każdemu przyda się chwila odpoczynku. Na trasie można znaleźć wiele hytt – w niektórych z nich można przenocować, a w innych zakupić napoje i smaczne posiłki.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie visitoslo.com

Spacery w zimowej aurze

W Oslo znajduje się też wiele wyjątkowych miejsc do spacerowania, które w zimowej aurze prezentują się wyjątkowo. Warto odwiedzić Vigelandparken, czyli park, w którym można obejrzeć instalacje autorstwa Gustawa Vigelanda.
Zimą warto też przejść się na spacer wzdłuż rzeki Akerselva. To tylko jeden z wielu pomysłów na spędzenie czasu na łonie natury, który nic nie kosztuje!

>>> Więcej o darmowych atrakcjach w Oslo można przeczytać TUTAJ
źródła: visitoslo.com, visitnorway.com, oslo.kommune.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas