Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kalendarz Mojej Norwegii na 2019: piękne zdjęcia i najpotrzebniejsze informacje w jednym miejscu Rozrywka
Artykuł sponsorowany 05 grudnia 2018
07:37

Kalendarz Mojej Norwegii na 2019: piękne zdjęcia i najpotrzebniejsze informacje w jednym miejscu

1
Skomentuj
Najpiękniejsze zdjęcia naszych czytelników co roku trafiają do kalendarza Mojej Norwegii. MN
Rozpiska dni wolnych w obu krajach, typowo norweski podział roku na numerowane tygodnie, spis niedziel handlowych – a wszystko to wraz z najpiękniejszymi zdjęciami nadesłanymi przez Was, czytelników. Rusza kolejna, dziewiąta już edycja naszego kalendarza – jedynego, który co roku ułatwia życie Polakom mieszkającym w Norwegii. W tym roku przygotowaliśmy także wydanie limitowane, idealne na prezent dla norweskich znajomych.
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami – a wraz z nim nadchodzi idealny czas, by zamówić kalendarz Mojej Norwegii na 2019 rok. Gwarantujemy, że nikt inny nie uwzględni z taką dokładnością terminów, które można podzielić pomiędzy życie w Polsce i w Norwegii. W tym roku także stworzyliśmy jeszcze jedną, limitowaną edycję z najpiękniejszymi zdjęciami z Polski – specjalnie dla tych, którzy za krajem tęsknią wyjątkowo mocno oraz dla naszych ciekawych Polski norweskich znajomych!

Polsko-norweskie święta i numerowane tygodnie

Ustalenie konkretnej daty czasami graniczy z cudem – zwłaszcza jeśli nie jesteśmy na bieżąco z typowo norweskim systemem numerowanych tygodni. Z drugiej strony: próby umawiania spotkań z bliskimi z Polski też nie należą do łatwych, gdy w krew wejdzie nam norweskie „spotkajmy się w tygodniu 16.”. Dlatego wychodzimy wam naprzeciw: w kalendarzu Mojej Norwegii znajdziecie nazwy miesięcy, dni tygodnia w wersji polskiej i norweskiej, a oprócz tego tygodnie – na wszelki wypadek – widnieją także w wersji numerowanej. Dodatkowo w tym roku uwzględniliśmy też niedziele handlowe w Polsce – warto je śledzić, gdybyście spontanicznie uznali, że czas odwiedzić ojczyznę, a przy okazji wybrać się na małe zakupy. 

Żeby ułatwić życie waszym dzieciom, przypominamy też o najważniejszych dniach w życiu polskiej rodziny w Norwegii. Pamiętacie, że Dzień Ojca możecie obchodzić zarówno w listopadzie, jak i czerwcu, a Dzień Matki w lutym i w maju? My tak! Nie zapominamy też o najważniejszym: Dniu Dziecka w obu krajach – nieoficjalnym, majowym w kraju fiordów oraz oficjalnym czerwcowym w ojczyźnie. 

Dni wolne i święta bywają problematyczne dla Polaków mieszkających w kraju fiordów: w Norwegii często przypadają w terminach innych niż w Polsce. Dlatego w kalendarzu wyróżniliśmy święta w obu krajach, by łatwiej było wam zaplanować wyjazd do rodziny czy wspólny urlop. Dzięki naszej podwójnej wersji łatwo zapamiętacie, że w maju szykuje się sporo wolnego – np. długi weekend w Polsce. W Norwegii czeka nas oczywiście słynny 17 maja (dla niektórych kolejna okazja do świętowania Dnia Dziecka!), a także 20 oraz 21 maja – Zielone Świątki.
A jeśli planujecie wyjazd na Boże Narodzenie, pamiętajcie, by zawczasu pomyśleć o urlopie na piątek. W kalendarzu zaznaczyliśmy, że w 2019 r. Wigilia wypada we wtorek, a Święta potrwają aż do czwartku. Jeśli dobrze to rozegracie, w okolicach Bożego Narodzenia i Nowego Roku możecie liczyć na naprawdę długi weekend.
To jedyny taki kalendarz, w którym znajdują się polskie i norweskie święta oraz dni wolne od pracy
To jedyny taki kalendarz, w którym znajdują się polskie i norweskie święta oraz dni wolne od pracy MN

Duży format i piękne zdjęcia

Ponieważ ważne informacje najlepiej przechowywać w dobrze widocznym miejscu, nasz kalendarz wydrukowaliśmy w formacie, który bez problemu zawiesicie na ścianie – 34 x 62 cm po rozłożeniuKalendarz zrobiony jest z dwustronnie powlekanego papieru wysokiej jakości (gramatura 200 g). 

Jest przejrzyście i estetycznie: nowoczesny design i duże kratki pozwolą wam swobodnie zanotować przy datach wasze prywatne sprawy – wizytę u lekarza, przegląd samochodowy czy wyjście do kina. Dodatkowo, planując dany miesiąc, na dole zobaczycie rozkład kolejnego – bez niepotrzebnego przewracania kartek.

Kalendarz 2019:
nowoczesny design,
piękne zdjęcia czytelników,
funkcjonalny projekt na 24 stronach,
wygoda,
idealne wymiary (34x62 cm po rozłożeniu),
przejrzysty, polsko-norweski zapis dni,
papier wysokiej jakości, dwustronnie powlekany, gramatura 200 g.

Kalendarz zrobiony jest z dwustronnie powlekanego papieru wysokiej jakości.
Kalendarz zrobiony jest z dwustronnie powlekanego papieru wysokiej jakości. MN
Kiedy w 2010 roku powstawała pierwsza edycja kalendarza, wydrukowaliśmy niespełna 200 sztuk, aby sprawdzić, czy faktycznie będzie pomocny Polakom w Norwegii. Okazało się, że cały nakład „rozszedł się” w kilka dni. Dziś funkcjonalność naszego polsko-norweskiego kalendarza docenia nawet kilka tysięcy rodaków w kraju fiordów. 

A teraz najważniejsze: oprócz przydatnych informacji i spisu terminów, w kalendarzu znajdziecie to, na co czekacie co roku – zdjęcia, które zwyciężyły w plebiscycie Mojej Norwegii. Nadesłane przez was kadry ozdobią kalendarz na nadchodący rok.
Kalendarz jest wyjątkowy również dzięki czytelnikom, którzy nadsyłają swoje zdjęcia.
Kalendarz jest wyjątkowy również dzięki czytelnikom, którzy nadsyłają swoje zdjęcia. MN

Idealny na prezent dla norweskich znajomych

Wiedząc, jak wielką popularnością cieszą się umieszczone w kalendarzu zdjęcia, zabieramy się za tworzenie go z wyjątkową precyzją, na długo jeszcze przed grudniem.

W tym roku Moja Norwegia, podobnie jak w zeszłym, wydaje też specjalną, limitowaną edycję kalendarzy z fotografiami z najpiękniejszych miejsc Polski – dla tych, którzy wyjątkowo mocno tęsknią za krajem. Pomyślcie o tym, jeśli chcecie sprawić unikatowy prezent sobie, stęsknionym rodzinom lub waszym dopytującym o Polskę norweskim znajomym!

Zakupione kalendarze trafią do wysyłki natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Wysyłamy je Pocztą Polską, wysyłka trwa ok. 2 tygodni. Dlatego, jeżeli kalendarz ma być dla kogoś świątecznym prezentem, lepiej szybciej go zamówić, by dotarł na czas.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Agnieszka1981
Agnieszka1981 05-12-2018 13:07

Chciałabym zamówić kilka kalendarzy pod jeden adres - czy w takim razie muszę opłacić koszty wysyłki raz czy tyle razy ile kalendarzy zamawiam ( tak wynika przy próbie zamówienia). Drugie pytanie - jak mogę zdobyć kod rabatowy?

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Nominalna a efektywna stopa oprocentowania - jakie są różnice i którą się sugerować?

Nominalna a efektywna stopa oprocentowania - jakie są różnice i którą się sugerować?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas