Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Nawet 15% rabatu na S1 i EKUZ

Reklama

Rozrywka

„Harald i Sonja” znaleźli nowy dom – Amazon Prime przejmuje norweskie seriale

Monika Pianowska

10 lutego 2024 17:15

Udostępnij
na Facebooku
„Harald i Sonja” znaleźli nowy dom – Amazon Prime przejmuje norweskie seriale

Harald i Sonja doczekają się emisji u konkurencji. Ihne Pedersen, Viaplay

Dziewięć produkcji platformy streamingowej Viaplay trafia do Prime Video należącego do Amazona. Wśród nich znalazł się norweski serial dramatyczny Harald i Sonja, który opowiada o walce pary królewskiej o miłość.
Produkcja przedstawia sprzeciw, z jakim musieli się zmierzyć zakochani, a jego premiera miała nastąpić w 2025 r. na platformie Viaplay – z Sindre Strand Offerdal i Giną Bernhoft Gørvell w roli młodej pary. Teraz jednak wiadomo, że Harald i Sonja doczekają się emisji u konkurencji.

Skandynawskie zdobycze

Inne norweskie seriale, które znalazły swój nowy dom na Amazon Prime, to W imię miłości, w którym Jakoba i Jonasa Oftebro, Marię Bonnevie i Tronda Espena Seima będzie można zobaczyć w historii rodziny z lat 70., która wzbogaciła się dzięki branży porno. Premiera miała nastąpić w zeszłym roku – została jednak przełożona ze względu na poważne problemy finansowe Viaplay.
Pozostałe tytuły z Norwegii to drugi sezon Furii, w którym Ine Marie Wilmann i Pål Sverre Hagen wcielają się w agentów PST w walce z prawicowymi siłami ekstremistycznymi, Twierdza Norwegia, dystopijny dramat science-fiction. Przenosi się o dziesięć lat w czasie do scenariusza, w którym Norwegia zerwała wszelkie więzi ze społecznością międzynarodową. Serial miał swoją światową premierę na Series Mania już w zeszłym roku. Tam też zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Oprócz tego Viaplay nie wyemituje już Solo od znanego Rubiconu.
Viaplay odstąpił część produkcji ze względu na problemy finansowe.

Viaplay odstąpił część produkcji ze względu na problemy finansowe.stock.adobe.com/Timon/Tylko do użytku redakcyjnego

Duńskie Den som dreper i Bullshit będzie można zobaczyć także na Prime zamiast na Viaplay, podobnie jak szwedzkie seriale Jana – zaznaczone na całe życie i Paradis City.

Nie tylko Prime Video

Porozumienie osiągnięto po tym, jak Viaplay ze względów finansowych ogłosił całkowitą restrukturyzację swojej strategii dotyczącej treści. Dyrektor generalny Prime Video Nordics, Martin Backlund, nazywa tę umowę kamieniem milowym, która konsoliduje usługę przesyłania strumieniowego i wraz z partnerstwem z Nordisk Film wzmocni lokalną ofertę serialową.
Tuż przed świętami wyszło także na jaw, że Netflix przejmuje główną inwestycję, Ronja, córka zbójnika. SkyShowtime ze swojej strony zabezpieczyło szwedzki serial dramatyczny Veronika z Norwegiem Tobiasem Santelmannem w jednej z głównych ról.
Źródła: kampanje.com, TV2, NTB, Viaplay
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok