Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Za brak szacunku do norweskich wartości chcą odbierać uchodźcom azyl. Frp z nową propozycją Polityka
Maja Zych 02 maja 2019
09:59

Za brak szacunku do norweskich wartości chcą odbierać uchodźcom azyl. Frp z nową propozycją

6
Skomentuj
Umowa nie pozwalałaby m.in. na użycie przemocy w wychowaniu dzieci. flickr.com / Jörg Lohrer / CC BY 2.0
Partia Postępu (Frp) po raz kolejny przedstawiła propozycję zmian w polityce imigracyjnej, która miałaby pomóc zachować norweską kulturę oraz zapobiec tworzeniu się podziałów w społeczeństwie. Zdaniem polityków uchodźcy chcący otrzymać azyl w Norwegii powinni podpisywać umowę, w której zobowiązywaliby się do przestrzegania podstawowych norweskich wartości.
Brak poszanowania postanowień umowy miałby być podstawą do odebrania takiej osobie pozwolenia na pobyt lub praw obywatelskich.
Reklama

Sposób na integrację?

Zgodnie z pomysłem polityków Frp każdy z uchodźców, który ubiega się o schronienie w Norwegii, miałby podpisywać umowę określającą najważniejsze wartości, jakimi kierują się mieszkańcy kraju fiordów. Wśród nich miałaby się znaleźć m.in. wolność słowa i wyznania, ale też model wychowywania dzieci czy prawo kobiet do wyboru partnera – nieprzestrzeganie zapisów w umowie mogłoby skutkować odebraniem prawa do azylu.

Wiceprzewodnicząca Frp Sylvi Listhaug tłumaczy, że osoby przyjeżdżające do Norwegii powinny wykazać się poszanowaniem norweskich praw i zasad. Tego typu umowa nie tylko miałaby informować uchodźców o tym, czego się od nich oczekuje oraz pomóc w integracji, ale też dawałaby norweskim władzom możliwość egzekwowania postanowień. Pomysł Frp spotkał się z poparciem Partii Pracy (Ap), która jest zdania, że może być to bardzo dobry środek w drodze do asymilacji kulturowej w Norwegii.

Nie pierwsza taka propozycja

Partia Postępu (Frp) to jedna z najbardziej krytycznych wobec imigrantów partii politycznych w Norwegii. Politycy tego ugrupowania wielokrotnie zabierali głos w sprawie zmian, jakie powinno się wprowadzić w polityce migracyjnej, a ich pomysły nierzadko budziły duże kontrowersje w społeczeństwie. W poprzednich latach sugerowali m.in. sprawdzanie telefonów uchodźców, którzy mieli przyjechać do Norwegii oraz ich aktywności w mediach społecznościowych. Chcieli także odebrania prawa do zasiłków osobom, które są nieaktywne na rynku pracy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan
Josef Satan 06-05-2019 11:04

A co z polskimi wspanialymi budowlancami i specjalistami od wszystkiego? I ich polowicami?
Wszak ta zbieranina zachowuje sie ponizej kazdej krytyki, a ich nagonka na wszystko co norweskie jest bulwersjaca.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kgt666 Kgt666
Kgt666 Kgt666 04-05-2019 21:18

Hahaha trole norweskie zrobiły na siłe "afronordmenów" dajac im paszporty i zdziwieni teraz ,ze Ci nie pracują i maja ich w ....mieli wybór dymać kozy , lub wpościć "dzikusów" ...sytuacja bez wyjscia ha det bra notkownia

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Reme $$
Reme $$ 03-05-2019 13:21

Czy mam już się ŚMIAĆ

10
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Paweł Z.
Paweł Z. 03-05-2019 09:49

Hehe. Wypuścili setki tysięcy, rozdali paszporty, a teraz zaczynają się po głowie drapać. Za późno

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
stokrotka1044 stokrotka1044
stokrotka1044 stokrotka1044 02-05-2019 18:08

Powinni jeszcze dø tego zobowiazac sie do podejmowania pracy zarowno przez mezczyzn jak i kobiety a nie zerowania na zasilkach.Placenia za mieszkania i przedszkola tak jak wszyscy.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kertoip1983
Kertoip1983 02-05-2019 17:26

i bardzo dobrze

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas