Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polacy sprawili, że Adrian polubił swoje urodziny. Życzenia płyną z całego świata Polacy w Norwegii
Anna Moczydłowska 25 czerwca 2018
08:00

Polacy sprawili, że Adrian polubił swoje urodziny. Życzenia płyną z całego świata

1
Skomentuj
Kartki do domu Adriana zaczęły dochodzić już na kilka dni przed urodzinami archiwum prywatne
Do tej pory urodziny dla Adriana, zmagającego się z zespołem Aspergera, były najgorszym dniem w roku. Mimo że wyprawiał przyjęcia i zapraszał rówieśników, nikt się nie zjawiał. W tym roku zła passa została przełamana – wszystko za sprawą akcji, którą w sieci zorganizowała jego mama. Internauci z całego świata, poruszeni historią chłopaka, dosłownie zalali skrzynkę pocztową Adriana kartkami z życzeniami.
Kartki do domu Adriana zaczęły dochodzić już na kilka dni przed urodzinami. Najpierw po jednej, dwóch dziennie, później po kilkanaście, aż w końcu Adrian musiał witać listonosza z siatką, do której upychał zaadresowane do niego przesyłki.

– Kartki cały czas przychodzą. Tylko dziś otrzymaliśmy 182 sztuki! Przychodzą z Norwegii, Polski, Ameryki, Islandii, Grecji a nawet Filipin. Akcja zatoczyła ogromne koło i dotarła w niewyobrażalnie odległe zakątki świata – opowiada Kamila Nowicka, mama Adriana.

Po kilku latach przerwy Adrian znowu odważył się zaprosić kilkoro rówieśników ze szkoły. Tym razem dzieci z nowej licealnej klasy, nie tylko stawiły się w komplecie, ale także zabrały swoich przyjaciół.
Życzenia dla Adriana płyną z całego świata.
Życzenia dla Adriana płyną z całego świata. archiwum prywatne
– To dużo znaczyło dla mojego syna. Bardzo się bał, że nikt nie przyjdzie i znów przeżyje rozczarowanie. Ze stresu tego dnia nawet nie poszedł do szkoły. Na szczęście w tym roku nasz dom był pełen ludzi i urodzinowej radości. Ten dzień skutecznie odczarował datę jego urodzin w oczach Adriana – relacjonuje jego mama.

Poza „standardową” imprezą urodzinową, Adrian dostał także zaproszenie na kolejną – zorganizowaną również specjalnie z myślą o nim. Jedna z Polek mieszkających w Norwegii, nieopodal rodziny Nowickich, urządziła dla 18-latka przyjęcie w swojej miejscowej parafii.  

– Adrian na początku był sceptyczny, ale odważył się wejść. Kiedy się rozkręcił, bawił się naprawdę świetnie i rozmawiał z wieloma osobami, a to rzadkość. Był uśmiechnięty bardzo szczęśliwy. Podobnie jak w kolejnych dniach w szkole. Nawet nauczycielka, zauważyła, że to zupełnie innych chłopak – mówi Kamila Nowicka.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Eldur Sevarsson
Eldur Sevarsson 25-06-2018 12:49

Kiedy trzeba to potrafimy się jednoczyć....
Szkoda ze tak rzadko....
Trzymaj się chłopie, głowa do góry i do przodu....

29
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas