Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
W Hordaland powstanie nietypowy gastronomik. Młodzież pozna tajniki tradycyjnej nordyckiej kuchni Nauka w Norwegii
Monika Pianowska 04 marca 2018
08:00

W Hordaland powstanie nietypowy gastronomik. Młodzież pozna tajniki tradycyjnej nordyckiej kuchni

2
Skomentuj
Szkoła średnia Hjeltnes w Ulvik otworzy zapisy dla 25 zainteresowanych norweskimi tradycjami w kuchni. wikimedia.org/ fot. Adland/ CC BY-SA 3.0
Tej jesieni norwescy uczniowie po raz pierwszy będą mieli okazję zdobyć wykształcenie zawodowe w zakresie… regionalnej kuchni. Szkoła średnia Hjeltnes w Ulvik otworzy zapisy dla 25 zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji i wiedzy na temat lokalnej żywności i kulinarnych tradycji.
Przedtem żadna inna państwowa placówka edukacyjna z krajów nordyckich nie wprowadziła dla młodzieży programu nauki, który zapewniłby kompetencje dotyczące regionalnej kultury jedzenia. Przedstawiciele szkół w Hordaland uważają, że to inicjatywa przydatna nie tylko dla osób wiążących swoją przyszłość z gastronomią, ale i dla całego regionu.
Reklama

Młodzież, która ukończyła gimnazjum, ma prawo do trzyletniej, bezpłatnej nauki w szkole średniej. Trzyletnie wykształcenie ma dać uczniom przygotowanie do studiów wyższych (studiekompetanse), kwalifikacje zawodowe (yrkeskompetanse) lub kompetencje na niższym poziomie (kompetanse pa lavere nivå).~nyinorge.no

Debiut póki co wirtualnie

Początkowo tryb nauki będzie prowadzony głównie za pośrednictwem platformy internetowej. Podczas trzyletniego kursu online podopieczni Hjeltnes przyswoją niezbędne informacje na temat produkcji i procesów przetwarzania surowców spożywczych. Program obejmie szeroką gamę jedzenia i napojów.
Platforma edukacyjna zapewni uczniom wiedzę teoretyczną, którą to jednak będa mieli okazję zastosować w praktyce podczas cotygodniowych spotkań w budynku szkółki ogrodniczej przy Hjeltnes. W specjalnie wybudowanej do tego celu kuchni młodzież sprawdzi swoje kulinarne umiejętności, przetwarzając lokalne produkty i testując poznane tajniki tradycyjnej norweskiej kuchni.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
hankamilan
hankamilan 06-03-2018 16:56

nie przesadzaj, moczenie ryby w logu czy loju sodowym albo pieczenia lba owcy z oczami to nie dla laikow

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Stash Qu
Stash Qu 05-03-2018 11:46

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, czy pod pojęciem "tradycyjna nordycka kuchnia" nie kryją się warsztaty z odgrzewania grandiosy w piekarniku?

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas