Wysokie kwoty

zasiłków na dzieci

Pobieraj świadczenia

w Norwegii

Sprawdź

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Kultura

Vigeland nie będzie jedyny. W Oslo powstaje nowy park rzeźb

Monika Pianowska

26 marca 2023 16:30

Udostępnij
na Facebooku
Vigeland nie będzie jedyny. W Oslo powstaje nowy park rzeźb

Największa inwestycja artystyczna gminy Oslo od czasu Vigelandsparken zostanie wkrótce zakończona. stock.adobe.com/licencja standardowa

Największa inwestycja artystyczna gminy Oslo od czasu Vigelandsparken zostanie wkrótce zakończona. 10 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie nowego parku rzeźb w jednej z centralnych dzielnic stolicy kraju fiordów.
Wiosną 2023 r. będzie można podziwiać sztukę i odpoczywać w parku Klosterenga, na który składać się będzie m.in. sztuczny strumień o długości 450 metrów.

Przyroda i sztuka

Park stanie się miejscem rozrywki ze sztuką, wodą i terenami zielonymi dla młodszych i starszych. Klosterengaparken został zaprojektowany przez artystę Bårda Breivika, który wcześniej był znany ze swoich rzeźb i dekoracji z kamienia i metalu.
Po jego śmierci dyrektorem artystycznym został Kristian Blystad, który ukończył projekt w ścisłej współpracy z architektem Jørnem Skaare, pracownią Johansen Monumenthuggeri i władzami miasta Oslo.
– Oslo będzie miało teraz wyjątkowy park, gdzie spotkają się woda i sztuka. To park rzeźb dla wszystkich, którzy mieszkają i odwiedzają nasze miasto, ale przede wszystkim dla lokalnego środowiska i dzielnicy, która musiała znosić lata budowy – mówi mówi burmistrz Raymond Johansen, cytowany w komunikacie prasowym gminy Oslo.

Zwieńczenie festiwalem

Park Klosterenga jest największą pojedynczą miejską inwestycją w projekt artystyczny od czasów Vigelandsparken i jedną z największych publicznych inwestycji artystycznych w najnowszej historii Norwegii. Jest zlokalizowany w dzielnicy Grønland.
Oficjalne otwarcie parku nastąpi 10 czerwca, podczas którego odbędzie się festiwal folklorystyczny.
Źródło: Oslo kommune
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok