Świętujemy urodziny!

Odbierz rabat 50% na wszystkie ogłoszenia

Sprawdź
Kultura

„Ogień miłości” nie wypalił: Polska odpadła w półfinale Eurowizji

Monika Pianowska

15 maja 2019 13:22

Udostępnij
na Facebooku

Polskie reprezentantki nie zachwyciły utworem Fire of Love (Pali Się). wikimedia.com/ fot. Silar/ CC BY-SA 4.0

Sprawdziły się przewidywania bukmacherów typujących wyniki pierwszego finału Konkursu Piosenki Eurowizji – Polska nie zakwalifikowała się do finału imprezy. Chociaż zarówno internauci, jak i media (również norweskie) nie ocenili występu Tulii najgorzej, 14 maja zespół nie zebrał od jurorów i widzów liczby punktów wystarczającej do awansu.
Spośród 17 wykonawców dalej mogła przejść tylko dziesiątka. Wtorkowe występy zwieńczyły również udział w Eurowizji w przypadku Finlandii, Węgier, Portugalii, Belgii, Gruzji i Czarnogóry. Awansowały za to Czechy, Grecja, Islandia, Białoruś, San Marino, Słowenia, Cypr, Estonia, Australia i Serbia.
Reklama

Nordycka mieszanka przepisem na sukces?

Polskie reprezentantki nie zachwyciły utworem Fire of Love (Pali Się). Czy Norwegia podzieli ich los, czy raczej rzuci publikę na kolana, dowiemy się już 16 maja. Tego dnia reprezentanci kraju fiordów zawalczą o dalszy udział w konkursie podczas drugiego półfinału Eurowizji. Fred Buljo, Alexandra Rotan i Tom Hugo, czyli KeiiNO, nawiązali współpracę w ubiegłym roku specjalnie po to, by razem wystąpić na scenie w Izraelu, który w tym roku jest gospodarzem imprezy.

Norwegowie zaśpiewają Spirit in the Sky, kompozycję nawiązującą w kontekście historii do walki o równość, napisaną w języku angielskim, jednak zawierającą także fragmenty po samsku i wykonywany tradycyjną techniką joik. W czwartek zmierzą się z Armenią, Irlandią, Mołdawią, Szwajcarią, Łotwą, Rumunią, Danią, Szwecją, Austrią, Chorwacją, Maltą, Litwą, Rosją, Albanią, Holandią, Macedonią i Azerbejdżanem.
KEiiNO - Spirit in the Sky (OFFICIAL Music Video)
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram