Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nie tylko Munch. Autor „narodowych pejzaży” z pierwszą zagraniczną wystawą Kultura
Monika Pianowska 19 stycznia 2019
08:00

Nie tylko Munch. Autor „narodowych pejzaży” z pierwszą zagraniczną wystawą

Skomentuj
Zimowa noc w górach (Vinternatt i fjellene) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Haralda Sohlberga. wikimedia.org/ Public Domain
Po raz pierwszy w historii prace jednego z najwybitniejszych norweskich malarzy – Haralda Sohlberga – zostaną wystawione poza granicami kraju fiordów. Od 13 lutego ponad 90 jego obrazów będzie można podziwiać w londyńskiej galerii The Dulwich Picture Gallery.
Wystawa prac neoromantycznego twórcy, nazywanego mistrzem norweskiego pejzażu, będzie nosiła tytuł Harald Sohlberg: Painting Norway i potrwa do 2 czerwca. Jak zapowiadają organizatorzy, malarski dorobek artysty zostanie przedstawiony chronologicznie, dzięki czemu zwiedzający będa mieli okazję zapoznać się z kolejnymi etapami jego stylu i kariery.

Ulubionymi tematami Norwega, który w 2019 roku obchodziłby 150 urodziny, stały się ulice miasteczka  Røros i górskie tereny Rondane. Do jego najbardziej rozpoznawalnych obrazów należą m.in. Po śnieżycy (Efter snestorm), Kwiecista łąka na północy (En blomstereng nordpå) czy uznawana przez wielu za narodowe dzieło Norwegii Zimowa noc w górach (Vinternatt i fjellene). Praca dorobiła się kilku wersji, a jej ukończenie zajęło malarzowi 14 lat.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt konsumencki w Norwegii

Kredyt konsumencki w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas