Zmiana czasu na zimowy: będziemy spać godzinę dłużej Komunikat prasowy
Natalia Szitenhelm 25 października 2019
08:00

Zmiana czasu na zimowy: będziemy spać godzinę dłużej

3
Skomentuj
Wiele osób narzeka na zmianę czasu. adobe stock/licencja standardowa
W ostatni weekend października zmieniamy czas z letniego na zimowy. Choć w tym roku Parlament Europejski przegłosował projekt zniesienia zmiany czasu, trzeba przygotować się na to, że jeszcze przynajmniej przez dwa lata będziemy przestawiać zegarki. 

Reklama
Wskazówki zegara przestawiamy o godzinę do tyłu – z 26 na 27 października, z godz. 3 na 2. Oznacza to, że będziemy spać godzinę dłużej. Choć wiele osób wskazuje, że zmiana czasu powoduje u nich senność czy bóle głowy.

Europosłowie zdecydowali, że zmiana czasu zostanie zlikwidowana najprawdopodobniej już w 2021 roku. Jednak, zanim to nastąpi, kraje UE do kwietnia 2020 musiałyby się określić, czy decydują się na stałe wprowadzić czas letni, czy zimowy. Norwegia, mimo że nie należy do Unii, także – śladami państw członkowskich – będzie wybierać między pozostaniem przy czasie letnim lub zimowym.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo
boj fra oszlo 26-10-2019 13:26

..tutaj wyjasniaja precyzyjnie jak zmienic czas...

youtu.be/RRctTS19W_g

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Byk Miks
Byk Miks 25-10-2019 09:54

Europosłowie zdecydowali ale kraje członkowskie maja tu decydujący głos. A te niestety w większości są przeciwne zmianie obecnych regół więc zmiana czasu jak była tak nadal będzie po roku 2021.

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas