Komunikat prasowy

Zabił 77 osób, chce wyjść na wolność. Breivik żąda zwolnienia warunkowego

Natalia Szitenhelm

16 września 2020 13:38

Udostępnij
na Facebooku
6

Na wyspie Utøya zginęło 69 osób - najmłodsza z nich miała 14 lat. By Rødt nytt (utoya_250711) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Anders Behring Breivik (obecnie Fjotolf Hansen) chce wyjść na wolność. Skazany na 21 lat pozbawienia wolności za dokonanie 22 lipca 2011 roku zamachu terrorystycznego w rządowej dzielnicy, a także zamordowanie z zimną krwią łącznie 77 osób, domaga się prawa do zwolnienia warunkowego.
Reklama
O tym, że terrorysta chce już opuścić mury zakładu karnego, poinformował w rozmowie z serwisem VG jego obrońca Øystein Storrvik. - Ma prawo do sądowej rewizji, aby ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie, które w jego przypadku dotyczy 10 lat. To jest prawo, które mają wszyscy zatrzymani, a z którego [Breivik - przyp. red.] chce skorzystać - skomentował Storrvik.
- Warunki, w jakich przebywa w więzieniu, nie uległy znaczącej poprawie - powiedział Storrvik w rozmowie z VG.

Znowu pozwie Norwegię

Obrońca dodał też, że Breivik planuje ponownie pozwać państwo norweskie za łamanie praw człowieka - chodzi tu o zbyt długą izolację, która jest sprzeczna z Europejską Konwencją Praw Człowieka. 

W 2016 roku terrorysta pozwał już Norwegię za “nieludzkie traktowanie” i łamanie praw człowieka. Proces ostatecznie wygrał, sąd bowiem stwierdził, że państwo norweskie naruszyło 3 artykuł Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Norwegia musiała ponieść wtedy koszty procesu – 330 tys. koron.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
io500

21-09-2020 10:01

,,na co dzien,, a nie jak napisalem. to jedno a drugie to.... Telewizja dzisiaj (lewa czy prawa) winduje dzisiaj ludzi( i robi z nich idolow, celebrytow ) na ktorych ciazy wiele grzechow przeszlosci. Pewna modelka ktora naciagala ludzi na pieniadze, pewna burdelmama ktora byla sroga i wymagajaca szefowa ,,burdelu,,.I ok jesli tego chcecie ale dlaczego zaden reporter nie chce nawet anonimowo porozmawiac z ,,pracownicami,, ktore jak ta ,,Dama,, sama stwierdzila zapewne Jej nie kochaly i nie kochaja do dzisiaj. Mowiac wprost- nienawidza Ja i tyle. Telewizja promuje jednak kryminal, wypaczenia i zboczenia a jesli uderzysz piescia w stol to staniesz sie homofobem,rasista czy aspolecznym wywrotowcem. Jednak to slepa uliczka i przekonacie sie o tym wczesniej czy pozniej. Wspolwyznawcow tego nowego trendu zje w koncu ich wlasna ,,rewolucja,, .Przekonal sie o tym szef zarzadu Radia Nowy Swiat,,.Jest On idealnym przykladem, ze poprawnosc polityczna zabrnela juz za daleko. Ta rewolucja zje rowniez innych jej wyznawcow. To tylko kwestia czasu. Ja tylko zastanawiam sie co bedzie potem......Jak wybrniecie z tego blednego kola. Jakie frazesy bedziecie sypac i kto za Wami pojdzie. Proponuje ksiazki ,,1984,,czy film ,,Circle,,- wizja wszechobecnej indokrynacji ktora POPROSTU JEST i nie jest to spisek a fakt. ,,Wodny Swiat,,-rozprawa( poparta opracowaniami ) nt zmian klimatycznych, ,,Przedziwna smierc Europy,, ksiazka ukazujaca OBIEKTYWNIE(zeby nie bylo) droge ktora zmierza Europa nie tyle przyjmujaca imigrantow co przejmujaca ich kulture i tradycje i wymowny tytul mowiacy juz wszystko. ,,Ludzkosc poprawiona,,-bez komentarza. Lektura obowiazkowa. To na poczatek jako elementarz wydarzen dzisiejszych i nadchodzacych.

io500

21-09-2020 09:10

Norwegia dala schronienie wielu uchodzcom ale niestety co jest absolutnie chore dala tez azyl terrorystom z ISIS i Rzad o tym wie! Wiedza tez zwykli obywatele. Norwegia tak jak i Szwecja dala im druga szanse. Problem lezy jednak w tym czy Norwegowie chca obcowac na codzien z kims kto zabijal z zimna krwia ludzi. Czy chcialbym jechac z ,,taksiarzem,,np ktory obcinal glowy czy do niedawna wykrzykiwal imie allacha strelajac do kobiet i dzieci innego wyznania. Tu wlasnie spotykamy sie z problemem Breivika. W takim razie powinien On byc wolny!!!!!....tak jak oni! tez powinien dostac druga szanse. Jeden z nich zagrozil, ze jesli Norwegia go wydali pojawia sie ataki terrorystyczne wiec zaszacowal ich i przez wiele lat pozostawal nietkniety. Nie wiem co z nim jest dzisiaj bo po tym co przeczytalem w gazetach odechcialo mi sie wszystkiego. To jednak pokazuje, ze Breivik siedzi nieslusznie! Przetrzymywany przez wlasciwie rasistowski sad ktory jednym odpouszcza a drugich pietnuje. Mowie o tym, ze prawo powinno byc rowne dla wszystkich ale tak nie jest! Nie w liberalnej Norwegii ktora wlasnie zjada swoj wlasny ogon liberalnej poprawnosci politycznej

KingaCh

18-09-2020 08:55

Oskarża Norwegię o nieludzkie traktowanie a czy mordowanie ludzi jest ludzkie??? Nie powinny mu się należeć żadne prawa, a za to co zrobił powinien dostać dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego!

Malgorzata123

18-09-2020 08:06

On jest ofiarą rasizmu w stosunku do białych, wiem, bo przerabiałam to samo uk i w Norwegii. Tyle, że nie strzelam do nikogo. Napierdalali mnie równo jak idiotkę.

Ola1995

17-09-2020 20:11

Wysłać bandytę do Kongo celem odbycia resztę kary . Zapomni kim jest i skończy się zabawa .

Jan Kościelecki

17-09-2020 12:16

Erich von Manstein niemiecki feldmaszalek- zbrodniarz wojenny, dostal za zabicie tysiecy ludzi, takze cywilow, stosowania taktyki spalonej ziemi -18 lat wiezienia, po czym zmiejszono mu do 12, ostatecznie odsiedzial 8 lat. Po wyroku byl glownym tworca dzisiejszej bundeswery. Niby dlaczego nad Breivikiem miano by sie znecac bardziej niz Mansteinem?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram