Komunikat prasowy

Wyjątki w ograniczeniu wjazdu do Norwegii. Zmiany wchodzą w życie dziś

Natalia Szitenhelm

21 października 2020 13:28

Udostępnij
na Facebooku
4

Wszystkich podróżnych obowiązują przepisy dot. kwarantanny wjazdowej, poinformowała Monica Mæland. flickr.com/Foto: Jan Richard Kjelstrup, ASD/CC BY-NC 2.0

Minister sprawiedliwości Monica Mæland podczas spotkania z prasą 21 października poinformowała, że od dziś obowiązują wyjątki w zakazie wjazdu do kraju fiordów. Od teraz więcej osób będzie mogło odwiedzić swoich krewnych zamieszkałych w Norwegii.
Reklama
- Dziś w życie wchodzą regulacje, które przewidują zwolnienia z ograniczeń wjazdu, dzięki czemu więcej członków rodzin może przyjechać do Norwegii, żeby odwiedzić swoich krewnych - poinformowała szefowa resortu sprawiedliwości na popołudniowej konferencji prasowej.

Odwiedzić bliskich

Wyjątki od ograniczeń wjazdu dotyczą cudzoziemców - krewnych osób zamieszkałych w Norwegii: dzieci i pasierbów powyżej 21 roku życia, wnuków i prawnuków, rodziców, partnerek z dziećmi, małżonków - obywateli UE/EOG zamieszkujących w tzw. krajach trzecich.

Odwiedzić bliskich

Mæland przekazała, że rząd postanowił zmienić regulacje jeszcze przed Bożym Narodzeniem. - Wiele dzieci chce odwiedzić swoich dziadków - dodała.

Minister sprawiedliwości poinformowała, że podróżujących w odwiedziny do krewnych w Norwegii obowiązują zasady dot. obowiązkowej kwarantanny wjazdowej, jak i wszelkie środki kontroli zakażeń.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Piotr De

22-10-2020 12:28

Tutaj chodzi o tę garstkę państw które miały zakaz wjazdu do Norwe. Nie wiem czy np nie była to Hiszpania.
Ogólnie zamieszali wodę w wiadrze a efekt jest taki, że Norwedzy w pracy pytają się czego my jeszcze chcemy? Przecież nasza rodzina może przyjechać? Tacy łaskawi jesteśmy.
Umknęło im, że i tak kwarantanna podróżna no i my z nimi.
Nie chce wywoływać burzy ani narzekać ale powiem to :
Norway-No way

Riggman

22-10-2020 12:25

zeby to jeszcze ktos sprawdzal

PLAN-C

22-10-2020 11:38

Nie zmieniło się ale trzeba pisać artykuły i odznaczać je jako "hot" żeby pompować temat.

voodoo31

22-10-2020 06:46

Hmm, skoro obecnie jedynym ograniczeniem dla przyjezdnych jest właśnie kwarananna wjazdowa, to co się właściwie zmieniło, skoro te osoby nadal mają mieć kwaranannę?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram