Komunikat prasowy

Wielki strajk pracowników odwołany. Jest porozumienie w sprawie podwyżek

Monika Pianowska

01 kwietnia 2019 10:16

Udostępnij
na Facebooku

Negocjacje miały się zakończyć przed końcem weekendu 30-31 marca. MN

[AKTUALIZACJA 1.04.2019 godz. 14:00]: Kluczowe norweskie media donoszą, że obie strony doszły do porozumienia w sprawie podwyżek dla pracowników. Mimo że szczegóły konsensusu nie są jeszcze znane, zagrożenie strajkiem 25 tys. związkowców zatrudnionych w róznych branżach w kraju fiordów można uznać za nieaktualne.
Zapowiadany na 1 kwietnia strajk 25 tys. pracowników w Norwegii nie wystartował o zapowiadanej godzinie, chociaż negocjacle między Norweskimi Związkami Zawodowymi (LO) i Konfederacją Związków Zawodowych (YS) a Konfederacją Norweskich Przedsiębiorców (NHO) jeszcze się nie zakończyły.
Rozmowy przedstawicieli związków w sprawie podwyżek dla osób zatrudnionych w ponad dwudziestu branżach rozpoczęły się w weekend i miały potrwać maksymalnie do północy 31 marca. Tymczasem nawet dziesięć godzin później nie pojawiła się informacja o kompromisie, a miał on stanowić warunek odwołania strajku. Szefowie LO poprosili związkowców o stawienie się w poniedziałek rano w miejscach pracy i oczekiwanie na dalsze instrukcje.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram