Wiele odwołanych lotów i opóźnienia. Sztorm uderzył w Norwegię Komunikat prasowy
Maja Zych 10 lutego 2020
08:38

Wiele odwołanych lotów i opóźnienia. Sztorm uderzył w Norwegię

1
Skomentuj
Pasażerowie muszą przygotować się na to, że w ciągu dnia wystąpią dalsze utrudnienia. flickr.com / Kjell Jøran Hansen / CC BY-NC-SA 2.0
W poniedziałek 10 lutego od zachodu w Norwegię uderzył silny sztorm, nazwany przez meteorologów „Elsa”, który już od wczesnych godzin porannych dał się we znaki mieszkańcom i częściowo sparaliżował ruch na norweskich lotniskach – wiele lotów krajowych i zagranicznych zostało bowiem odwołanych, a w ciągu dnia spodziewane są dalsze opóźnienia.
Problemy z realizacją zaplanowanych połączeń dotyczy wielu największych norweskich portów lotniczych. Zarówno na centralnym lotnisku Oslo-Gardermoen, jak i na lotnisku w Bergen odwołano rano aż siedem połączeń, podczas gdy w Stavanger nie odbyły się trzy, a w Trondheim cztery loty.
Tak wygląda poranna tablica odlotów na lotnisku w Oslo.
Tak wygląda poranna tablica odlotów na lotnisku w Oslo. screenshot: Avinor
Na sytuację na norweskich lotniskach wpływa także sytuacja pogodowa w całej Europie, która zmaga się z silnym i porywistym wiatrem. Jedynie linia SAS już od rana odwołała łącznie aż 34 zaplanowane loty, z których przynajmniej połowa spowodowana była trudnymi warunkami. Zarówno SAS, jak i norweski przewoźnik Widerøe, zapowiadają, że sytuacja w ciągu dnia może się jeszcze pogorszyć, dlatego pasażerowie powinni uważnie obserwować aktualne informacje dotyczące ich połączeń – przewiduje się bowiem, że mogą wystąpić dalsze opóźnienia, a kolejne loty mogą zostać odwołane.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan ze Stavanger
Jan ze Stavanger 14-02-2020 13:37

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas