Uzbrojona akcja norweskiej policji. Postrzelony napastnik nie żyje Komunikat prasowy
Maja Zych 06 sierpnia 2019
12:26

Uzbrojona akcja norweskiej policji. Postrzelony napastnik nie żyje

3
Skomentuj
W akcji brał udział oddział specjalny policji. MN
W poniedziałek 5 sierpnia w godzinach porannych norweska policja otrzymała wezwanie do jednego z domów w Jaren w Oppland, w którym zabarykadował się 60-kilkuletni mężczyzna. Na początku miało chodzić jedynie o wsparcie służb medycznych, które chciały sprawdzić jego stan – z czasem sytuacja przerodziła się jednak w uzbrojoną akcję funkcjonariuszy. Po wielu godzinach prób nawiązania kontaktu mężczyzna zaatakował policjantów piłą mechaniczną – ci odpowiedzieli strzałami.
Około godziny 19 lekarz potwierdził zgon mężczyzny na miejscu zdarzenia. Teraz wszczęte zostanie rutynowe dochodzenie, które wyjaśni, czy działania policjantów były zgodne z procedurami.
Przez wiele godzin funkcjonariusze próbowali skontaktować się z mężczyzną, jednak bezskutecznie. Kiedy policjanci zdecydowali się wejść do budynku, okazało się, że mężczyzna jest uzbrojony w maczetę i piłę.  

– Po jakimś czasie przeszedł do ataku na jednego z policjantów z użyciem piły mechanicznej. To doprowadziło do tego, że został postrzelony – poinformował szef urzędu policyjnego w Gran i Lunner, Geir Ballangrud Hermansen.

Zanim oddano strzały, policja zastosowała paralizator, aby zmusić mężczyznę do poddania się, jednak nie udało się go powstrzymać. Napastnik zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Jeden z policjantów doznał też niewielkich ran głowy.

Niecodzienna sytuacja

Akcje z udziałem uzbrojonej policji to w Norwegii niecodzienne zdarzenia – na co dzień funkcjonariusze na służbie nie noszą bowiem ze sobą broni palnej. Zgodnie ze statystykami w ciągu ostatnich 17 lat policjanci postrzelili ze skutkiem śmiertelnym zaledwie 5 osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Adam Kędziak
Adam Kędziak 07-08-2019 08:38

z tego co zrozumialem zadanie polegalo na wsparciu sluzb medycznych a sprawa zakonczyla sie zabiciem faceta ktory nikomu nie grozil a siedzial zabarykadowany w domu zostala zdeptana jego prywatnosc nie uszanowali jego woli moze gosc nie chcial pomocy i z tego powodu zostal zastrzelony ? wsparcie medyczne dostal niezle nie ma co

14
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
jura gładysz
jura gładysz 06-08-2019 19:13

No to nor teksańska masakra

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Eldur Sevarsson
Eldur Sevarsson 06-08-2019 19:01

Jeżeli nie wykonujesz poleceń policji i atakujesz z jakimkolwiek narzędziem musisz się liczyć z tym ze policja użyje broni.

19
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas