Uwaga na kranówkę w Oslo. Badania wykazały obecność pasożytów Komunikat prasowy
Maja Zych 14 lutego 2020
10:41

Uwaga na kranówkę w Oslo. Badania wykazały obecność pasożytów

2
Skomentuj
Zagrożenie pasożytami obowiązuje do odwołania. pixabay.com / Pixabay License / Karolina Grabowska
Od czwartku 13 lutego od godziny 17:30 w dzielnicach Etterstad oraz Teisen w Oslo wprowadzono zalecenie o gotowaniu wody kranowej – wszystko przez wyniki badań jakości, które wykazały obecność pasożyta Giardia. Spożycie nieprzegotowanej, skażonej wody, może powodować poważne dolegliwości jelitowe.
Na razie wszystko wskazuje na lokalne zanieczyszczenie, a próbki pobrane w innych punktach w całym mieście nie wykazały obecności pasożytów. Wszyscy mieszkańcy, których dotyczą problemy z jakością wody, powinni otrzymać informację w wiadomości SMS lub mailowo. Ostrzeżenie obowiązuje do odwołania.

Spożywanie wyłącznie przegotowanej kranówki jest również obowiązkowe w części Engelsviken w Østfold, gdzie mogło dojść do zanieczyszczenia podczas naprawy instalacji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
MORSY LØRENSKOG .
MORSY LØRENSKOG . 14-02-2020 16:01

W końcu oczy otworzyli ze maja przestarzałą kanalizację. Ja zawsze przygotowuje wodę. Powodzenie tym co piją bezpośrednio z " kija"

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomasz Lenartowicz
Tomasz Lenartowicz 14-02-2020 14:08

Jeg nekter å tro på dette. Folk dirker vannet fra springen tilbake til Vikingtid. Og det er kun idioter som kjøper vann i butikker, sies det..

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas