Komunikat prasowy

Surowe obostrzenia w kolejnych gminach: będą towarzyszyć mieszkańcom przez dwa tygodnie

Emil Bogumił

10 maja 2021 10:23

Udostępnij
na Facebooku
2

Kolejna ocena dotycząca regionalnych środków kontroli będzie znana do 21 maja. Fot. Ida Dahl Nilssen, SMK/ Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Norweski rząd zastosował regionalne środki kontroli w gminach Bamble, Porsgrunn i Skien. Politycy wprowadzili obostrzenia zgodnie z rekomendacją Urzędu ds. Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Utrzymano także restrykcje w części miejscowości leżących w Viken.
Reklama
Jak zwrócił uwagę minister zdrowia Bent Høie, sytuacja epidemiczna w Viken jest bardzo zróżnicowana. Oznacza to, że sytuację każdej z gmin należy rozpatrywać indywidualnie. W Bærum, Drammen, Lier, Lillestrøm, Lørenskog, Nordre Follo, Rælingen, Ullensaker i Ås obostrzenia poziomu B będą obowiązywać co najmniej do 21 maja. 

Asker, Enebakk, Fredrikstad, Frogn, Halden, Indre Østfold, Moss, Råde, Sarpsborg i Vestby zostały natomiast usunięte z listy gmin, w których obowiązują dodatkowe środki regionalne. Władze pierwszej z nich zdecydowały jednak, że restrykcje zostaną utrzymane niezależnie od decyzji Rady Ministrów.

Komunikat rządu
Nowe obostrzenia nałożono na Bamble, Porsgrunn i Skien. – Mamy tam do czynienia z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. [...] Aby kontrolować wzrost zakażeń, rząd wprowadzi w gminach środki regionalne – skomentował Bent Høie. Do 25 maja w miejscowościach obowiązywać będą restrykcje z poziomu B. Oznacza to, że przepisy dotkną sposobu organizacji imprez, liczby gości na spotkaniach domowych, edukacji oraz aktywności dla dzieci i młodzieży. 

Komunikat rządu

Niezależnie od sytuacji w poszczególnych gminach, w Norwegii realizowany jest plan ponownego otwarcia kraju. 5 maja rząd ogłosił m.in. założenia tzw. paszportów covidowych. Kolejne sfery życia publicznego przywracane są także w Oslo.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Piotr De

10-05-2021 12:08

Średnia z 7 dni to już tylko 11,08!

Piotr De

10-05-2021 12:07

Wszystko fajnie ale panowie Norwedzy proszę się orientować
photos.app.goo.gl/owUktbhpWe8MwEEu5

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram