Komunikat prasowy

Polska stocznia zwodowała prom hybrydowy dla Norwegów

Agnieszka Wiśniewska

30 lipca 2020 10:51

Udostępnij
na Facebooku

REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. jest jedną z czołowych firm należących do Grupy kapitałowej REMONTOWA HOLDING SA. wikipedia / licencja CC BY-SA 4.0 autor: Oddvlar3

23 lipca stocznia Remontowa Shipbuilding SA z siedzibą w Gdańsku poinformowała o zwodowaniu czwartego i zarazem ostatniego promu pasażersko-samochodowego dla norweskiego armatora Norled. Każda z powstałych na zamówienie Norwegów jednostek ma napęd elektryczny.
Polska stocznia, należąca do grupy kapitałowej Remontowa Holding, na zlecenie norweskiego armatora Norled buduje cztery promy hybrydowe. 22 lipca operacja zwodowania czwartego z nich, o numerze B619/4, przebiegła pomyślnie w doku pływającym Gdańskiej Stoczni Remontowa SA.
Post Remontowa Shipbuilding SA dotyczący zwodowania B619/4.
Zgodnie z planowanym harmonogramem 2 sierpnia jednostka B619/4 wróci na ostatnie operacje w doku. Odbędzie się malowanie tzw. przebić po podporach.

Nowoczesne promy

W ramach kontraktu między polską stocznią a norweskim armatorem powstają cztery dwustronne promy z napędem bateryjnym, które będą obsługiwały połączenia: Festøya-Solavågen oraz Mannheller-Fodnes.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram