Policja ostrzega: uwaga na złodziei opon w Vestlandet Komunikat prasowy
Maja Zych 24 października 2019
09:56

Policja ostrzega: uwaga na złodziei opon w Vestlandet

1
Skomentuj
W sprawie zatrzymano już dwie osoby, jednak mieszkańcy wciąż powinni zachować szczególną ostrożność. pixnio.com / CC0 Creative Commons
W środę 23 października norweska policja z rejonu Vest opublikowała na Facebooku post, w którym ostrzega mieszkańców przed grasującą w okręgu Hordaland szajką złodziei – w tym miesiącu odnotowano już bowiem 25 przypadków kradzieży opon i felg z domowych garaży i piwnic.
Najprawdopodobniej chodzi tu o zorganizowaną grupę przestępczą, która włamuje się na posesje w całym okręgu. Mieszkańcy proszeni są dlatego o zachowanie szczególnej ostrożności i dobre zabezpieczenie swojej własności.

Rośnie liczba zgłoszeń

Policja z rejonu Vest poinformowała wczoraj, że otrzymuje coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców dotyczących przypadków kradzieży – głównie chodzi o zapasowe opony i felgi.

ZORGANIZOWANA KRADZIEŻ OPON
Tylko w październiku w rejonie policji Vest zostało zgłoszonych 25 kradzieży opon i felg. Kradzież miała miejsce z garaży, komórek, strychów i piwnic. […]

W poście na Facebooku policja informuje też, że oprócz opon z miejsc zdarzenia zniknęło też wiele innych przedmiotów. Znaczna część kradzieży miała miejsce w Bergen, ale zgłoszenia dotyczyły także innych miejsce w okręgu Hordaland – może to świadczyć o tym, że chodzi o zorganizowaną grupę przestępczą, która działa w obszarze jednego rejonu.

Trzeba zachować ostrożność

Policjanci z rejonu Vest radzą mieszkańcom, aby sprawdzili, czy ich garaże i piwnice są  odpowiednio zabezpieczone – warto zadbać o dobre zamknięcie oraz oświetlenie przed domem, które może utrudnić włamywaczom zadanie.

Ostrożność należy też zachować podczas zakupu i wymiany opon – w szczególności, jeśli oferowane produkty są w dużo niższej cenie niż przeciętna wartość rynkowa. Za każdym razem należy dlatego poprosić o rachunek i najlepiej jest dokonywać płatności kartą – w ten sposób nieuczciwym sprzedawcom trudniej jest oferować towary pochodzące z kradzieży.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas