Komunikat prasowy

PGNiG odkryło złoże gazu i ropy na Morzu Norweskim. „To ogromny sukces spółki”

Maja Zych

15 października 2019 10:22

Udostępnij
na Facebooku
1

Odkryte złoże znajduje się ok. 5 km od pływającej jednostki produkcyjnej i magazynującej Skarv FPSO. Norsk olje og gass [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

We wtorek 15 października Urząd ds. Ropy Naftowej (Oljedirektoratet) poinformował o odkryciu nowego złoża ropy naftowej i gazu, którego dokonała firma PGNiG Upstream Norway, spółka z grupy PGNiG. Do znaleziska doszło w ramach koncesji PL838 w okolicy złoża Skarv na Morzu Norweskim.
Pierwsze wyliczenia wskazują na to, że odkrycie mieści się w przedziale między około 19 do 38 milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Do znaleziska doszło podczas pierwszego samodzielnego odwiertu poszukiwawczego PGNiG na norweskim szelfie kontynentalnym.

– Zgodnie z zapowiedziami prace wiertnicze na prospekcie Shrek trwały półtora miesiąca. Potwierdziliśmy obecność gazu ziemnego i ropy naftowej w piaskowcach jury dolnej i środkowej. W wykonanych otworach pobraliśmy rdzenie, próbki płynów złożowych i wykonaliśmy szczegółowe pomiary geofizyczne, co pozwoliło nam wstępnie określić wielkość i jakość złoża – powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA cytowany w komunikacie prasowym. – To ogromny sukces spółki PGNiG Upstream Norway, która pełni na tej koncesji rolę operatora – dodał.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan Kowalski

16-10-2019 06:59

Raczej male to zloze.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram