Ostatnie dni prawdziwego lata. Niedługo załamanie pogody Komunikat prasowy
Natalia Szitenhelm 27 sierpnia 2019
10:45

Ostatnie dni prawdziwego lata. Niedługo załamanie pogody

Skomentuj
W niektórych częściach kraju termometry pokażą dziś 30 stopni Celsjusza. pIxabay.com/CCO
Wtorek 27 sierpnia to jeden z ostatnich dni z iście letnią aurą – wysokimi temperaturami i bezchmurnym niebem. Meteorolodzy z Norweskiego Instytutu Meteorologicznego od jutra przewidują bowiem załamanie pogody.
Reklama

Na południu skwar

Jak pokazują prognozy Instytutu, wtorek będzie upalny zwłaszcza w południowej Norwegii. Oslo, Kristiansand, Bergen to miasta, gdzie termometry wskażą ponad 20 kresek powyżej zera. W Stavanger temperatura, zgodnie z prognozami, może dziś osiągnąć nawet 27 stopni Celsjusza. 

Poniżej: dziś gorąco będzie zwłaszcza na południu.
Meteorolodzy najwyższych temperatur na południu spodziewają się w Hallingdal. Na północy zaś najcieplej będzie w okręgu Trøndelag, a także w Nordland.
Poniżej: Już około 8 rano na północy temperatura zbliżała się do 20 stopni Celsjusza. 

Rekordy ciepła

Już teraz mówi się, że w Norwegii padają rekordowe temperatury – jeszcze nigdy o tej porze roku nie było tak ciepło.

Poniżej: Meteorolodzy przewidują, że upały potrwają do czwartku.

Załamanie pogody: ostrzeżenia

Meteorolodzy z Instytutu przewidują, że załamanie pogody może nastąpić jednak już w środę w nocy. Odpowiedzialne za nie będzie napływające na południe niestabilne powietrze, które spowoduje opady i burze. W środę w ciągu dnia będzie nadal ciepło, jednak w większości kraju już z zachmurzeniami. Powietrze zacznie się przesuwać na północ Norwegii, gdzie już w czwartek spodziewane są lokalne burze. Tego dnia deszcz ma spaść również na południu.
Na środę Instytut ogłosił żółty stopień ostrzeżenia pogodowego dla rejonów: Agder, Telemark, Vestfold, Østfold i Buskerud. W ciągu godziny może spaść tam 20 mm deszczu.
Z kolei w Hordaland i Sogn og Fjordaneo ogłoszono pomarańczowy stopień zagrożeniaw związku z ulewami. W ciągu trzech godzin ma tam spaść 30-55 mm deszczu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas