Komunikat prasowy

Norweska stocznia zatrudniająca Polaków upadła: Kleven Verft bankrutem

Emil Bogumił

03 lipca 2020 12:58

Udostępnij
na Facebooku
3

Stocznia zatrudnia blisko 430 pracowników. Fot. MN

Norweska stocznia Kleven Verft, zatrudniająca około 430 pracowników, zbankrutowała. Przedsiębiorstwo od wielu miesięcy mierzyło się z problemami finansowymi. Nieudanej próby restrukturyzacji podjęła się holenderska firma DIV Group. 
O bankructwie jako pierwsi dowiedzieli się pracownicy na spotkaniu trzeciego lipca. Zarząd stoczni zgłosił do spółki wniosek o upadłość. Z decyzją nie zgadza się dyrektor zarządzający Tomislav Debeljak. – Będę nadal walczył o Kleven Verft – stwierdził w rozmowie z NRK. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo walczyło z problemami finansowymi. Działalność zakończyła część podwykonawców, a banki zamroziły firmowe kredyty.
W ostatnim czasie około 225 pracowników nie otrzymało od stoczni wynagrodzenia. Jak informuje Debeljak, w tej sprawie przedsiębiorstwo jest w ciągłym kontakcie z NAV oraz gminą. Jak informuje zarząd firmy oraz wierzyciele, 430 pracowników Kleven Verft będzie pracowało tak długo, aż nie zostanie uzgodniona dalsza ścieżka prowadzenia stoczni.
Stocznia Kleven Verft zatrudniała wielu Polaków. Sprowadzała również z Polski części niezbędne do montażu statków oraz współpracowała z biurami projektowymi znad Wisły. Przedsiębiorstwo kilkukrotnie interesowało się zakupem Stoczni Gdańskiej.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
SuperBee

05-07-2020 16:17

Bzdury piszesz. Wszyscy pracują dobrowolnie a wręcz wszyscy chcą pracować. Owszem pracownicy z jednej spółki Kleven nie otrzymali wypłaty i feriepenger. Pracują jednak dobrowolnie i sami decydują kiedy przestaną jeśli nie znajdzie się dla nich rozwiązanie. Ogólna atmosfera jest nadzwyczaj dobra choć są i tacy co się martwią więc próbują innych rozwiązań. Kolejny tydzień przyniesie nowe rozwiązania. Oby dobre.

SuperBee

03-07-2020 23:09

Nie Holenderska tylko Chorwacka. I to było jedyne rozwiązanie by pozbyć się grupy DIV. DIV w był w totalnej opozycji. Wszyscy chcieli bankructwa by uwolnić stocznie i wrócić w Norweskie ręce.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram