Komunikat prasowy

Niemal 10 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Koronawirus w Norwegii śrubuje rekordy

Emil Bogumił

12 stycznia 2022 09:52

Udostępnij
na Facebooku
15
Niemal 10 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Koronawirus w Norwegii śrubuje rekordy

W Norwegii od kilku dni wzrasta liczba wykonywanych testów oraz odsetek pozytywnych wyników. /zdjęcie poglądowe, fot. dronepicr (Flickr.com, CC BY 2.0)

System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) odnotował 9622 zgłoszeń o zakażeniu koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. To najwyższa zaobserwowana liczba nowych przypadków od początku pandemii.
Reklama
Dane opublikowane 12 stycznia to kolejny rekord, o którym służba zdrowia poinformowała w styczniu. Poprzedni odnotowano 6 stycznia. Wynosił 8385 zakażeń koronawirusem. Ostatnie wyniki wskazują, że w Norwegii wzrasta średnia dobowa liczba zakażeń. W ciągu minionych siedmiu dni wyniosła 6865 przypadków. To o 2625 więcej niż w poprzednim analogicznym okresie.
Pomimo wzrostu dziennej liczby zakażeń, sytuacja w norweskich szpitalach jest stabilna. 12 stycznia przebywało w nich 277 pacjentów z COVID-19. Hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii wymagało 85 z nich. Od początku pandemii w kraju fiordów odnotowano 460 530 przypadków zainfekowania koronawirusem. 34 092 dotyczy wariantu omikron.
Od początku pandemii odnotowano w Norwegii 1350 zgonów osób z COVID-19.

Od początku pandemii odnotowano w Norwegii 1350 zgonów osób z COVID-19.Fot. adobe stock/ licencja standardowa

Odsetek zaszczepionej populacji w Norwegii zbliża się do 80 proc. i wynosi 79,6 proc. osób, którzy przyjęli minimum jedną dawkę preparatu na COVID-19. 73,1 proc. uznaje się za w pełni zaszczepionych. 35,9 proc. społeczeństwa przyjęło tzw. dawkę przypominającą.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


MałeMi

13-01-2022 22:00

Sarpis napisał:
MałeMi napisał:
Tak by można pomyśleć,iż ten wirus jest rozpylany przez samoloty, co takie wzrosty zakażeń wysokie.. dlatego mediom do końca wierzyć nie można, może to \\\"światowy układ\\\" (..)
ty jestes inteligentna inaczej.....dla ciezko myslacej ciebie- idiotka

Jak myślisz.. jak będziesz funkcjonował po 10 -tej dawce szczepionki przypominającej..?? ty widzę nie czytaty i nie pisaty... nie będę Ci ubliżać i zniżać się do Twojego poziomu szkoda mi na to czasu..

Bred

13-01-2022 12:52

Szkoda z wami dyskutować jeden bajkopisarz drugi mądżejszy od lekarzy. Tak czy siak wygląda na to że covid dopadnie i was prędzej czy później

Sarpis

13-01-2022 12:45

MałeMi napisał:
Tak by można pomyśleć,iż ten wirus jest rozpylany przez samoloty, co takie wzrosty zakażeń wysokie.. dlatego mediom do końca wierzyć nie można, może to \"światowy układ\" (..)

ty jestes inteligentna inaczej.....dla ciezko myslacej ciebie- idiotka

Sarpis

13-01-2022 12:44

Ja sobie mysle, ze ty jestes inteligentna inaczej. Czyli idiotka

LewySierpowy

12-01-2022 21:19

Bred napisał:
sebeqn brednie to ty wypisujesz ale obiecać ci mogę jedno choroba uczy pokory, do tej pory odczuwam skutki po Covidzie i twoje gadanie włóż sobie między wiersze
Jesli juz ktos mial powiklania to grypowe,nie ma czegos takiego jak Covid,grypa mutuje sie na milionowe sposobt,covid byl dobrym pretekstem by rozwalic gospodarki swiata,i stworzyc monopolizm od nowa,a Ty chlopcze dalej wierz w medialna propagande...

sebeqn

12-01-2022 21:03

Nie czytaty, nie pisaty a do tego pogodynka

Bred

12-01-2022 20:09

sebix nie chcę mi się czytać co tam napisałeś/wkleiłeś ale czarne chmury już na horyzącie więc pora byś zszedł juz do bunkra

MałeMi

12-01-2022 18:10

sebeqn napisał:
Spokojnie udzielamy się kiedy jest ku temu potrzeba, obserwujemy czytamy zbieramy informacje a nie jak ślepe owce na masowe szczepienia, choroba jest była i będzie do końca świata tak powiedział prezes Pfeizer. A to najnowsze info(fragment)z oficjalnego Twitter-a WHO: Obecna strategia polegająca na podawaniu kolejnych dawek przypominających szczepionki, może nie być wystarczająca i nie rozwiąże problemu pandemii. \"Jest mało prawdopodobne, aby strategia walki z koronawirusem oparta na dawkach przypominających oryginalnej szczepionki przeciw COVID-19, była odpowiednia i trwała\" - poinformowali. 
Według ekspertów najlepszym rozwiązaniem na powstrzymanie pandemii jest opracowanie nowych szczepionek, które będą lepiej zapobiegać zakażeniom i transmisji koronawirusa.
\"Dopóki takie szczepionki nie będą dostępne i wraz z ewolucją koronawirusa, skład obecnych szczepionek przeciw COVID-19 może wymagać aktualizacji, aby zapewnić większą ochronę przed COVID-19\" - dodano.
W poniedziałek szef koncernu Pfizer poinformował, że firma rozpoczęła produkcję szczepionki przeciw wariantowi Omikron.
 - Ta szczepionka będzie gotowa w marcu.
Ja czekam na gotowy kompletny produkt a Wy dalej bądźcie przedmiotem kolejnych testów i badań...Demokracja i wolność polegają na tym ze masz prawo wolnego wyboru metod i sposobów leczenia albo zrezygnowania z nich. Respiratory i leczenie są i będą darmowe, po co pisać”Bred”nie?


Cyt:\"badań...Demokracja i wolność polegają na tym ze masz prawo wolnego wyboru metod\"

A co z zakrzepica poszczepienną...???, która jest niebezpieczna dla każdego człowieka, która powoduje wiele skutków ubocznych... nawet na długie lata. nawet może uszkadzać mózg, co o tym myśleć???

sebeqn

12-01-2022 17:35

Cytowałem informacje podane na stronie WHO, każdy może sobie je znaleźć w internetach... tak jak informacje na temat pokory i pychy. Sprawdź który opis pasuje do Ciebie.
„Pycha zamyka nas w samotności - patrzenie na innych w kategoriach ewentulnego zagrożenia nie pozwala na zbudowanie przyjaźni ani miłości, tego, czym naprawdę karmi się serce człowieka i czego naprawdę potrzebuje. Pycha skurcza człowieka do mieszaniny zawiści i lęku, bez dostępu do źródła wewnętrznej wolności i radości.
Pokora: Pamiętaj, że nie zawsze chodzi o ciebie.
Oprzyj się pokusie ciągłego stawiania siebie w centrum. Zgodnie z definicją pokory zachowaj równowagę w rozeznaniu, co jest dobre dla ciebie, ale też dla innych. Podejmując decyzje, nie zapominaj o sobie, ale zawsze zrób krok wstecz, by spojrzeć na potrzeby innych – tym będzie przejawiać się np. pokora w związku.
Szukaj współdziałania.
Miej kontakt z własnymi myślami i rozwijaj kreatywność, ale jednocześnie miej oczy otwarte na propozycje innych. Szukaj mądrej rady, inspiracji, współdziałania. Żyj społecznie i bądź graczem jakiegoś zespołu, unikając zachowań sygnalizujących brak pokory. Przykłady z życia potwierdzają słuszność tej wskazówki. Bo czym jest pokora, jeśli nie wrażliwością na opinie innych?
Jesteśmy wolni daj ludziom prawo do wierzenia w krowę i wyrażania swojego zdania

Bred

12-01-2022 16:27

sebeqn brednie to ty wypisujesz ale obiecać ci mogę jedno choroba uczy pokory, do tej pory odczuwam skutki po Covidzie i twoje gadanie włóż sobie między wiersze

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram