Komunikat prasowy

Korona norweska umacnia się: najwyższy kurs wobec dolara od wybuchu pandemii

Emil Bogumił

20 lipca 2020 11:25

Udostępnij
na Facebooku
7

Delikatne wzmocnienie korony zauważalne jest również w stosunku do złotówki. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Norges Bank przedstawił pozytywne informacje dotyczące korony norweskiej. Od 6 marca waluta nie miała tak wysokiego kursu. Eksperci zwracają uwagę, że obecne zmiany wynikają ze stabilności norweskiego pieniądza oraz osłabienie dolara przez inwestorów.
Reklama
Wyraźne wzmocnienie korony norweskiej wobec dolara amerykańskiego zauważalne było już w niedzielę. Dolar kosztował około 9,30 NOK, a euro około 10,60 NOK. Sytuacja na rynku walut zmieniła się jeszcze bardziej na korzyść Norwegów w poniedziałek 20 lipca rano. Obecnie za jednego dolara trzeba zapłacić 9,26 NOK. Według notowań Norges Bank jest to najlepszy wynik korony norweskiej od 6 marca, czyli od wybuchu pandemii koronawirusa.

Stabilna korona, osłabiony dolar

W stosunku do dolara korona norweska była najsłabsza w połowie marca. 1 USD kosztował mieszkańców Norwegii 11,60 NOK. Elisabeth Holvik, główna ekonomistka w SpareBank 1, komentuje, że obecna sytuacja na rynku walutowym nie jest spowodowana wyjątkową siłą korony, a osłabieniem dolara. – Dolar jest osłabiany przez inwestorów, którzy próbują znaleźć bezpieczne inwestycje poza USA, na przykład w aktywa związane z ropą naftową i waluty – skomentowała w rozmowie z Nettavisen.

Polacy pracujący w Norwegii mogli w ostatnich tygodniach zauważyć nieznaczną różnicę w cenie korony norweskiej, która w ostatnich dniach czerwca kosztowała 0,4088 PLN. Obecnie uśredniony kurs wzrósł i wynosi 0,423 PLN.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
AlexG-C

26-07-2020 09:39

w obecnej chwili każdy z nas zmierza się z pandemią i doświadczeniem kruchości życia – jednocześnie widząc jego delikatność. Zdecydowaliśmy się, aby poprosić Ciebie o wsparcie naszego projektu. Pragniemy przedstawić portal www.e-spotkania.pl, którego głównym założeniem jest pełne optymizmu spojrzenie na przyszłość z obecnej sytuacji związanej z COVID-19.

Naszym celem, a zarazem ambicją, jest stworzenie platformy, w którym zagubiony i przytłoczony niespodziewanym kryzysem człowiek, spojrzy na niemoc całego świata – oczami optymisty. Serwis ma na celu jednoczenie, mobilizowanie do działania, ludzi potrzebujących wsparcia i adaptacji w nowej rzeczywistości. Często są to osoby, które nagle straciły pracę i zostały bez środków do życia, lub co więcej – doświadczyły straty kogoś bliskiego. Projekt ruszył w kwietniu br., dlatego zależy nam na współpracy z wyjątkowymi ludźmi. Korzystając z Twojego autorytetu, pragnę poprosić o emocjonalne wparcie i dobre słowo dla ludzi, którzy znajdują się teraz w złym położeniu – czy to duchowym, czy życiowym. Nawiązujemy kontakt z profesorami medycyny, psychologii, ale też politykami i osobami, których osobowość przyczyni się do rozwoju i nada charakter projektowi ( do tej pory wypowiedzieli się m.in. Maciej Orłoś czy Waldemar Malicki ). Serwis będzie promowany intensywnie na rynku polskim. Pragnę nadmienić, iż platforma będzie posiadała korespondentów z „całego świata” – na dziś są to już osoby z Kanady, Ukrainy, Hiszpanii i Majorki.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcesz przyłączyć się do współpracy oraz wesprzeć naszą pracę nad serwisem www.e-spotkania.pl i zagościć z napisanym „od serca” specjalnym materiałem, wspomagając nas w dotarciu do jak największego grona odbiorców. Mamy nadzieję, że wspólnie zachęcimy innych, aby dołączyli do naszej inicjatywy. Razem spójrzmy w przyszłość zza pleców koronawirusa – oczywiście optymistyczną przyszłość! Możemy zaproponować Tobie przesłanie tekstu, gdzie będzie zawarta pełna informacja o Twojej aktywności.

Oczekując na życzliwą odpowiedź, prosimy o przedstawienie swojego punktu widzenia w tym właśnie „duchu”. Niech będą to wartościowe rady/porady/ wizje. Bardzo prosimy także o przesłanie swojego zdjęcia do wykorzystania na łamach serwisu, jeśli tylko zainteresuje Cię taka współpraca/uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu.
Czekamy tylko na Ciebie !
Galeria osób, które dla nas napisały: e-spotkania.pl/strona-glowna/napisali-dla-nas/

Joanna Kuchnicka

21-07-2020 01:18

dawidbergen86 napisał:
Norweski sen zakończył się.
Chyba twoj..
Zalezy o czym sniles. Moze napiszesz. Twoje sny Dawid z Bergen. Co sie
nie spelnilo i dlaczego?
Norwegia winna?
Kolejny pokrzywdzony?
Wez Dawid z Bergen... Zrob co w mocy twej.. i ogarnij. Zamiast jeczec.

Joanna Kuchnicka

20-07-2020 23:09

grucha_brd napisał:
Kiedy pierwszy raz byłem w Norwegii korona kosztowała 0,55zł a euro w granicach 3,5zł. Teraz euro 4,4zł a korona 0,41zł. Więc gdzie to umocnienie?

Slawomirze. Tytul artykulu przeczytales? Jak przeczytales i w dodatku zrozumiales co czytasz, to moze napisz kiedy pierwszy raz byles w Norwegii i jak to sie ma do tych umocnien?

Marcin Kobinski

20-07-2020 20:46

Pitu pitu, nawet Szwecka lepiej stoi , norweska propaganda nie pomoże

Piotr Borkowski

20-07-2020 20:43

Będzie pieknie bo idziemy teraz jednym ciągiem z poziomu 0,3423zl na 0,54 zl / 1 NOK !!!

Sławek S.

20-07-2020 13:27

Kiedy pierwszy raz byłem w Norwegii korona kosztowała 0,55zł a euro w granicach 3,5zł. Teraz euro 4,4zł a korona 0,41zł. Więc gdzie to umocnienie?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram