Kolejna osoba zmarła po wypiciu skażonej wody Komunikat prasowy
Monika Pianowska 13 czerwca 2019
13:59

Kolejna osoba zmarła po wypiciu skażonej wody

4
Skomentuj
O śmierci pacjenta szpital uniwersytecki Haukeland poinformował w komunikacie prasowym. wikimedia.org/ fot. Svein Harkestad/ CC BY-SA 3.0
Przyjęty w weekend pacjent z objawami przypominającymi grypę żołądkową zmarł wczoraj w szpitalu uniwersyteckim Haukeland w Bergen. Zdiagnozowano u niego bakterie z rodzaju Campylobacter – te same, co w wodzie z gminy Askøy (Hordaland). To już druga śmiertelna ofiara zatrucia skażoną wodą w regionie.
W gminie Askøy w Vestlandet w ubiegłym tygodniu wykryto bakterie w wodzie pitnej dostarczanej do około 15 tys. okolicznych mieszkańców. Były to m. innymi bakterie E.coli, dziś potwierdzono także Campylobacter. Szacuje się, że skażona woda mogła wywołać zatrucie już u nawet 2 tys. osób, a w przypadku jednej – rocznego chłopca – prawdopodobnie jej wypicie okazało się śmiertelne.
Reklama

Więcej wykrytych bakterii

W czwartek 13 czerwca szpital uniwersytecki Haukeland poinformował w komunikacie prasowym o kolejnym przypadku śmierci powiązanym z niezdatną do picia wodą. Dzień wcześniej w placówce zmarł pacjent, u którego wykryto bakterie Campylobacter. Ostateczną przyczynę śmierci wykaże jednak sekcja zwłok.

Władze gminy Askøy wciąż starają się wykryć i wyeliminować przyczynę obecności bakterii w wodzie, dlatego wszyscy okoliczni mieszkańcy powinni spożywać jedynie przegotowaną wodę. Wszystkie niepokojące objawy, takie jak wymioty, biegunka, nudności czy gorączka, powinny też zostać zgłoszone lekarzowi.
Zdjęcie: wikimedia.org/ fot. Svein Harkestad/ CC BY-SA 3.0
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Frakoblet fra systemet
Frakoblet fra systemet 16-06-2019 18:04

Inteligentny innaczej Norweg

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomasz Lenartowicz
Tomasz Lenartowicz 13-06-2019 14:57

REF. marcinEez
Norwedzy

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Mari Dzins
Mari Dzins 13-06-2019 14:51

poprawne politycznie lewactwo

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
marcinEez
marcinEez 13-06-2019 14:44

Kto kur...a daje roczniku dziecku wodę z kranu?!?!

21
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas