Dziś początek astronomicznej wiosny. Pogoda jednak wciąż nie rozpieszcza Komunikat prasowy
Maja Zych 20 marca 2019
11:30

Dziś początek astronomicznej wiosny. Pogoda jednak wciąż nie rozpieszcza

Skomentuj
W wielu miejscach na nadejście prawdziwej wiosny trzeba jeszcze poczekać. pxhere.com / CC0 Public Domain
W środę 20 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna – to tego dnia ma miejsce równonoc wiosenna, czyli dzień i noc trwają dokładnie tyle samo. Już jutro oficjalnie rozpoczyna się też wiosna kalendarzowa.
Mimo że ta pora roku kojarzy się przede wszystkim z ciepłą i ładną pogodą, to warunki atmosferyczne w wielu miejscach w Norwegii wciąż dają się we znaki mieszkańcom i kierowcom. Na części przejazdów górskich obowiązuje jazda w kolumnie (kolonnekjøring), a trasa przez Hardangervidda zamknięta jest dla mniejszych pojazdów. Meteorolodzy ostrzegają przede wszystkim przed silnym wiatrem i opadami śniegu, które znacznie utrudniają poruszanie się po drogach – sytuacja powinna się jednak uspokoić już w czwartek po południu.

Aktualne informacje na temat stanu konkretnych tras można sprawdzić na stronie Statens vegvesen.
W rejonie Rogaland i Hordaland od wczoraj obowiązuje żółty stopień zagrożenia silnym deszczem. Największe opady przewidywane są na noc ze środy na czwartek.
Żółty stopień zagrożenia obowiązuje też kierowców w Nordland i Troms, gdzie drogi częściowo mogą być pokryte śniegiem, a potwierze będzie wilgotne, co przy niskich temepraturach może spowodować miejscowe oblodzenia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas