Dostawa maseczek dotarła do Norwegii. „To towar deficytowy” Komunikat prasowy
Maja Zych 24 marca 2020
10:45

Dostawa maseczek dotarła do Norwegii. „To towar deficytowy”

Skomentuj
W wielu placówkach medycznych już od dawna zgłaszano braki odpowiedniego sprzętu chroniącego przed chorobami zakaźnymi. Adobe Stock / licencja standardowa / auremar
W poniedziałek 23 marca do centrum dystrybucyjnego w Norwegii dotarła dostawa sprzętu chroniącego przed chorobami zakaźnymi – w tym milion długo wyczekiwanych maseczek ochronnych, które w wielu gminach są towarem deficytowym.
Teraz wyposażenie zostanie rozdzielone między placówkami medycznymi w całym kraju – Urząd ds. Zdrowia (Helsedirektoratet) zbiera obecnie informacje na temat zapotrzebowania w poszczególnych rejonach kraju, aby sprzęt trafił w pierwszej kolejności do gmin z największymi brakami.

Sprzęt ciężki do zdobycia 

Premier Erna Solberg nie chce zdradzać na razie, skąd dotarła do Norwegii długo wyczekiwana dostawa – podkreśla bowiem, że uzyskanie tego rodzaju produktów w obecnej sytuacji jest bardzo trudne i wymaga bardzo silnej współpracy międzynarodowej.

   – Pracujemy wciąż z wszystkimi naszymi kontaktami. Podłączyliśmy się również pod europejską współpracę ds. zakupu. Oprócz tego mamy też produkcję, która ma miejsce w Norwegii – tłumaczy Solberg.  

Podkreśla też, że mimo dużej dostawy wciąż należy korzystać ze sprzętu w rozsądny sposób, aby uniknąć kolejnych braków w przyszłości – ciężko jest bowiem przewidzieć, jak sytuacja będzie rozwijać się w następnych tygodniach, czy nawet miesiącach.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jak nowy skatteoppgjør wpływa na twoje obecne i przyszłe kredyty

Jak nowy skatteoppgjør wpływa na twoje obecne i przyszłe kredyty

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas