DNB ostrzega przed oszustami: próbują wyłudzić poufne dane Komunikat prasowy
Maja Zych 26 września 2019
10:46

DNB ostrzega przed oszustami: próbują wyłudzić poufne dane

2
Skomentuj
Oszuści podają się za pracowników popularnych instytucji finansowych. Adobe Stock
24 września norweski bank DNB poinformował o rosnącej liczbie zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia danych osobowych przez ludzi podających się za pracowników instytucji finansowych. Oszuści kontaktują się z klientami telefonicznie i informują o przyznaniu pożyczki – aby uniknąć wypłacenia pieniędzy, o które się nie ubiegało, trzeba jak najszybciej podać dane, takie jak BankID.

Uwaga! Nie daj się oszukać. Rozłącz się!

Wielu klientów w ostatnich dniach otrzymało telefony od oszustów, którzy podawali się za pracowników DNB, firm finansowych lub podobnych.

Oszuści mówią, że klient ubiegał się o pożyczkę i została ona przyznana. Kiedy dana osoba zaprzecza, że ubiegała się o kredyt, informują, że trzeba jak najszybciej skontaktować się z DNB, aby pieniądze nie zostały wypłacone.

Oferują wtedy możliwość przełączenia rozmowy do DNB, ale to się nie dzieje. Przełączają do innego oszusta, który próbuje namówić do podania BankID lub tym podobnych.
~DNB

Nowe metody oszustw

Metody złodziejów są coraz bardziej pomysłowe, a klientom ciężej jest rozpoznać próbę oszustwa. Wyłudzone informacje mogą jednak zostać wykorzystane do kradzieży pieniędzy oraz tożsamości, dlatego warto być wyczulonym na podejrzane sytuacje – największą ostrożność należy zachować przede wszystkim przy podawaniu numeru personalnego (fødselsnummer), BankID oraz haseł internetowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo
boj fra oszlo 26-09-2019 18:44

keri103 napisał:
Polacy sa bezpieczni. Rzadko kto mowi tak po norwesku, zeby porozumiec sie przez telefon.

...chociaż do jednego nieznajomość języków obcych się przydaje

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Keri H
Keri H 26-09-2019 16:22

Polacy sa bezpieczni. Rzadko kto mowi tak po norwesku, zeby porozumiec sie przez telefon.

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas