Będzie więcej wakacyjnych kontroli drogówki. Na tych odcinkach trzeba uważać Komunikat prasowy
Maja Zych 13 lipca 2019
08:00

Będzie więcej wakacyjnych kontroli drogówki. Na tych odcinkach trzeba uważać

Skomentuj
W Norwegii nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości może słono kosztować. pixabay.com / azstm / Pixabay License
Wakacje to nie tylko czas urlopów i odpoczynku, ale też wzmożonego ruchu na drogach i większej brawury wśród kierowców – to właśnie latem dochodzi do największej liczby poważnych wypadków, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość czy jazda na podwójnym gazie. Z tego powodu i w tym roku policja będzie pilniej obserwować ruch na najbardziej niebezpiecznych trasach – wzmożonych kontroli można się spodziewać na aż 107 odcinkach w całym kraju.
Wysoki mandat za przekroczenie prędkości może skutecznie popsuć wakacyjne nastroje i znacząco zredukować urlopowy budżet. Aby uniknąć nieprzyjemności warto dlatego sprawdzić, w których miejscach najlepiej będzie zdjąć nogę z gazu.
Reklama

Kontrole w całym kraju

W tym roku – oprócz popularnych tras – norweska drogówka zwróci też szczególną uwagę na 107 wybranych odcinków na terenie całego kraju. Policjanci zwrócą szczególną uwagę przede wszystkim na prędkość i trzeźwość kierowców, które są głównymi przyczynami wypadków na drogach, a ich liczba rośnie w szczególności w okresie wakacyjnym.– Latem obserwujemy, że więcej osób jeździ za szybko lub pod wpływem. To prowadzi do wielu poważnych wypadków, w których ludzie odnoszą poważne rany lub umierają. Prędkość i trzeźwość są dlatego dwiema rzeczami, na które zwrócimy szczególną uwagę tego lata – mówi szef norweskiej drogówki Runar Karlsen.

Listę wszystkich odcinków, na których drogówka będzie przeprowadzać wzmożone kontrole, dostępna jest na stronie internetowej policji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas