Komunikat prasowy

Będą zmiany: krótszy odstęp między pierwszą a drugą dawką szczepionki

Natalia Szitenhelm-Smeja

07 czerwca 2021 14:10

Udostępnij
na Facebooku
2
Będą zmiany: krótszy odstęp między pierwszą a drugą dawką szczepionki

Proces szczepień przebiega sprawnie, a dostawy szczepionek nie są zagrożone, informuje rząd. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/tirachard

Władze Norwegii zdecydowały, że skrócą odstęp między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki na covid-19. Rząd, za radą Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI), skraca ten czas z 12. do 9 tygodni.
O decyzji poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie z 7 czerwca. - Pod koniec kwietnia podjęto decyzję o wydłużeniu odstępu między pierwszą a drugą dawką szczepionek mRNA (Pfizer-BioNTech i Moderna) do 12 tygodni dla osób poniżej 65 roku życia, które nie mają chorób współistniejących. Miało to zapewnić jak największej liczbie osób podanie pierwszej dawki szczepionki tak szybko, jak to możliwe - informuje resort zdrowia.

Idzie sprawnie

Obecnie jednak proces szczepień przebiega sprawnie, a dostawy szczepionek nie są zagrożone, informuje rząd. -  Proces szczepień idzie teraz tak szybko, że już możemy skrócić odstęp. Szacujemy, że możemy osiągnąć pożądany efekt, aby jak najszybciej podać pierwszą dawkę, zmieniając odstęp na 9 tygodni zamiast 12 tygodni.

Osobom powyżej 65 roku życia i tym z chorobami współistniejącymi nadal zaleca się podanie dawek szczepionki w odstępie sześciu tygodni.
~Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia Bent Høie podkreśla, że czas między jedną a drugą dawką będzie można zmienić, jeśli pojawią się ewentualne komplikacje w procesie szczepień.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Tabmoc Al Throm

13-10-2021 22:56

Coraz więcej młodych ludzi umiera z powodu powikłań poszczepiennych.
Grafen zbiera żniwo, pomału, ale stanowczo...
Dla zainteresowanych-zerknijcie na stronę forum ekonomicznego jak wspaniale wpasowali covid w reset, powstanie ujednoliconego rządu światowego itp.
Teorie spiskowe, które stają się faktem....
Sława!

Tomasz Lenartowicz

08-06-2021 14:37

Norweska służba zdrowia to ma nielichy dylemat.
No ten dotyczący szczepień.
A to:
•czy szczepić tych że Stortingu czy z Ålesund
•czy zabrać z Bømlo i dać do Oslo
•dawać AstraZeneca czy nie dawać
•szczepić dzieci czy nie szczepić
•szczepić co 2 tyg. 9 tyg. 12 tyg.
no po prostu nie idzie znaleźć wyjścia.
To może lepiej dać sobie spokój i nie szczepić?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok