Automatyczne zatwierdzanie wykształcenia: tytuły z polskich uczelni włączone do programu Komunikat prasowy
Monika Pianowska 04 listopada 2019
13:56

Automatyczne zatwierdzanie wykształcenia: tytuły z polskich uczelni włączone do programu

4
Skomentuj
Na razie program nie obejmuje dyplomów ukończenia studiów magisterskich w Polsce. adobe stock/fot. BillionPhotos.com/ licencja standardowa
Dobra wiadomość dla wykształconych Polaków, którzy planują spróbować swoich sił na norweskim rynku pracy i zwiększyć swoje szanse na wyższe zarobki. Od teraz dzięki Norweskiej Agencji Kontroli Jakości Edukacji (NOKUT), która zajmuje się zatwierdzaniem kwalifikacji obcokrajowców, automatycznie będą uznawane dyplomy licencjackie i doktorskie.
Od lata 2018 NOKUT testował system zatwierdzania tytułów licencjata i doktora z krajów nordyckich. Obecnie program automatycznego uznawania wykształcenia wyższego został rozszerzony również na Polskę i Litwę. Nie obejmuje on magistrów, ponieważ istnieje kilka typów dyplomów ukończenia polskich studiów magisterskich, w związku z czym trudno automatycznie przypisać im ich norweskie odpowiedniki.
Reklama
Automatyczne zatwierdzenie dyplomów zwalnia kandydata z aplikowania do Agencji Kontroli Jakości Edukacji – wystarczy, że pobierze on jeden dokument ze strony NOKUT, potwierdzający, że zdobyty przez absolwenta na polskiej uczelni tytuł ma swój ekwiwalent w norweskim systemie kształcenia. O rozszerzeniu programu agencja poinformowała w komunikacie prasowym z 4 listopada.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Tomasz Kulpa
Tomasz Kulpa 06-11-2019 11:48

Mów za siebie bo ja bez dyplomu dla Urzędu Miasta pracuje na CADzie i zeby bylo smieszniej to mam w umowie tytul inzyniera którym nawet nie jestem. Zgodze sie ze jesli ktos skonczyl studia z Historii Sztuki to pracy szyboko w zawodzie nie znajdzie.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Aga...
Aga... 05-11-2019 10:29

Oh, to ja nie miałam pojęcia że trzeba było 'zatwierdzać' dyplom mgr. Zaczełam studia doktoranckie w 2012 na UiO. Mój dyplom z UJ przyjeli. Doktorat obroniłam w 2018 i nikt mnie nie poinformował że miałam coś z dyplomem mgr zrobić. Fajny bałagan ..... Ale mnie pasuje

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Pabllo31
Pabllo31 04-11-2019 22:42

Kupie magistra

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
MORSY LØRENSKOG .
MORSY LØRENSKOG . 04-11-2019 15:03

A tytuł inżyniera?

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Otrzymałeś inkasso? Doradca finansowy radzi, co robić

Otrzymałeś inkasso? Doradca finansowy radzi, co robić

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas