Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Marlena K.... Tomasz Y (4362 niezalogowanych)
1 Post
Aneta Gaweł
(niunka.82)
Wiking
Witam serdecznie wszystkie mamuśki!
Ja mam termin na 22 sierpnia.Jestem już mamusia prawie 3 letniego synka i mieszkamy w okolicach Moss.pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(asia009)
Wiking
Czesc

Wiitam przyszla mamusie
JA rownie bede rodzic pod koniec marca , i powiem ci ze troche ci zazdroszcze ze bedziesz miec cc bo ja sie troche boje tego porodu , to moje pierwsze malenstwo i dlatego alemam nadzieje ze wszystko dobrze sie jakos skonczysz.
Ja jestem z okolic Randarbergu .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
hej!
nic się nie martw, nie wiem jak się rodzi naturalnie bo ja będe miała już trzecią cesrkę, i boli po niej brzuch na dole, po naturalnym podobno szybciej dochodzi się do siebie , ale moje dzieci jakoś nie chcą się rodzić , ale sama mam pewne obawy , ponieważ pierwszy raz będe rodziła w no, czytałam różne fora i dziewczyny pisały że jest tu naprawde super opika , to samo powiedział mi tu polski ginekolog, i mam nadzieje że będzie ok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(asia009)
Wiking
nio zobazcymy jak to bedzie ale trzeba byc dobrej mysli )

tez siedze cale dnie i czytam te fora i jedni pisza tak drudzy tak ale wiecej jest pozytywow niz negatywów takze trzymam sie tej pierwszej wersji jeszcze troche czasu zostalo do porodu ale domyslam sie ze to zleci szybciutko, ja to dopiero jutro na pierwsza wizyte do lekarza ide bo w poniedzialek sie zarejestrowalam dopiero takze caly proces tych badan i wizyt dopiero przede mna, dobrze ze w polsce zdrzaylam porobic wszystkie badania tak wiec stresuje sie mniej dzieki temu bo wiem ze wszystko wporzadku z dzidzia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
super że z maleństwem jest ok,
ja też wszystkie badania robiłam w pl, ale tu w czwartek będe miała już 3 usg, ponieważ mam 33l, a po 30- tce robią 3 usg, ale bardzo się ciesze bo znowu zobaczymy z mężem maleństwo , i pewnie dowiemy się kiedy mam się stawić w szpitalu;
a u rodzinnego już byłaś - tam robią pierwsze badania krwi i moczu , a póżniej kierują to do szpitala, i zadzwonili do mnie z ustaleniem terminu wizyty i potwierdzenie rozmowy pocztą , a póżniej info pocztą z datą kolejnej wizyty w sumie miło, usg trwało 45 min, wszystko super spokojnie mogliśmy obejżeć, naprawde fajna sprawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(asia009)
Wiking
nio dokladnie


a wizyte dopiero teraz mam pierwsza i troche sie stresuje bo nie mialam tutaj zadnego badania jeszcze zadnegi usg ani nic ,zeby czasami maluch niechcial wyjsc wczesniej na swiat
i jeszcze najgorsze jest ze jezyka za dobrze nieznamy tylkjo angielksi troche wiec moze byc ciezko ale jestem naprawde dobrej mysli ,juz bym chciala zeby to wszystko bylo za mna ,
a to jak ja mam 26 lat to bede miec tylko jedno usg rozumiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
ale nic się nie stresuj to tylko maleństwu szkodz ja też po angielsku z nimi rozmawiałam bo noweskiego dopiero się ucze, ale możesz poprosić tłumacza gdy będziesz się zapisywała do lekarza, a co do usg to tak jedno przed 30, ale można zawsze prywatnie, albo pościemniać że źle się czujesz , itp, to zrobią ci drugie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(asia009)
Wiking
jutro mam ta wizyte to napisze jak mi poszlo
trzymaj za mnie kciuki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
ok, będe trzymała, powodzenia! koniecznie napisz ,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
gama28 napisał:
Kami, jeśli pracujesz legalnie w Norwegii, to dla ciebie jest urlop macierzyński, który od 1 lipca tego roku będzie wynosił 47 tyg płatne 100% (z tego 12 tyg. dla ojca) lub 57 tyg. płatne 80% (z czego 12 tyg dla ojca). Papiery składasz w Nav po 26 tyg ciąży. Na urlop idziesz 3 tyg przed wyznaczonym terminem porodu. Na własne życzenie możesz iść wcześniej, max. 12 tyg. przed. Jeśli zachorujesz w trakcie możesz mieć chorobowe lub svarneskap penger.


dzieki gama28 narazie jestem na aktywnym zwolnieniu do marca a potem pewnie bedzie nastepne to chyba nie przeszkadza w 'maciezynskim' ??? to co ty mi napisales to wlasnie to co slyszalam pficjalnie w nav ale... własnie chodzi mi o to ale.... kolega norweg mowil mi ze zanim jego zona urodzila (oboje pracuja) dostali z nav zasłek 14 tys kr na wyprawke dla dziecka słyszal ktos cos o tym ??????
A i czy to prawda ze tatko nie moze sie zzec paru tych tyg na dla mamusi ????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok