Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Marlena K.... Tomasz Y (4349 niezalogowanych)
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
tak, lekarz pierwszego kontaktu i polozna- w helsestasjon, ale w tym to lekarz powinien juz pomoc...ja sama wybralam sie tam i poprosilam o polozna, chodzilam na wizyty raz do lekarza raz do poloznej. A jak juz zalatwicie wizyte u lekarza to po 28tyg ciazy wystarczy wybrac sie do Nav i zlozyc papierki o becikowe, ktore wyplaca przed porodem

ja rowzniez bardzo sobie chwale opieke medyczna w szpitalu w Stavanger a mialam cesarke 4listopada.

P.S. gratuluje przyszlemu tatusiowi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
Aha czyli ciaża nie musi byc prowadzona od poczatku w norwegi zeby dostac tutejsze becikowe?
dziekuje za gratulacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Oczywiscie ze nie musi byc prowadzona od poczatku tutaj w NO. Ja mialam prowadzona ja tutaj i w PL jak bylam na 3miesiecznych wakacjach po 15tygodniu ciazy wrocilam, zglosilam sie na dalsze badania i wizyty i bylo ok

A w ktorym tygodniu ciazy jest Twoja zona? bo tutaj robia 1 raz usg w 18-19tyg ciazy, chyba ze jest cos nie tak to jeszcze raz zrobia. Jesli juz jest powyzej 18tygodnia a ma Usg w Pl robione to poproscie lekarza o wystawienie zaswiadczenia na przewidywalny termin porodu wg USG, bo tak tutaj oni wyliczaja, z OM i USG . Ja takie cos mialam i przetlumaczylam w PL na norweski zeby juz mieli to i sie nie czepiali hihi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
63 Posty
Justke E
(Justke)
Początkujący
Nie, nie musi byc.
Slyszalam ze potrzeba byc minimum na trzech wizytach, ale nie wiem czy to prawda, ja bylam tu od poczatku prowadzona.
Wizyty sa srednio co miesiac, pod koniec co 2 tyg.
Wazne zeby wczesniej wybrac szpital i wyslac tam dokumenty - skierowanie do szpitala dostaniecie od lekarza.
Jak bedziecie pod opieka lekarska i szpital bedzie czekal to w zasadzie juz wszystko zalatwione
Pamietaj ze Twoja zona musi mniec najpierw nr personalny zeby sie zapisac do lekarza...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
Zona bedzie w NO dopiero w kwietniu czyli w 6 miesiacu ciazy. i odrazu bede musial zalatwac to wszystko. A mam jeszcze jedno pytanie dotyczace pracy mojej zony. Mo ona umowe o prace na czas nieokreslony w PL. Jak najlepiej to rozwiazac ma sie zwolnic czy isc na macierzynskie w polsce??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
jezeli zona pojdzie w pl na maciezynskie to w razie "w",gdyby przyszlo jej/wam zjechac do kraju, to bedzie nadal miala miejsce pracy dla siebie, a jak sie zwolni to juz nie... wystarczy pomyslec co jest dla was najbardziej odpowiednie no chyba ze ja sie myle,to niech ktos mnie poprawi


pierwsze co,to po przyjezdzie zony zalatw laczenie rodzin i nr personalny, a wtedy fastlege na wizyte w szpitalu umowil mnie moj lekarz, moze dlatego ze mialam planowana cesarke...nie wiem jak to jest przy porodzie naturalnym, badz co badz tatus moze byc obecny przy porodzie,miec przy sobie aparat, kamere itp a w dodatku dostanie kawe i jedzonko od pielegniarek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
To super ze mozna byc przy porodzie (napewno z tego skorzystam ) tylko zobaczymy czy podolam . ok co do macierzynskiego w Pl to juz bede wiedzial. A nalezy sie cos jeszcze na dziecko w NO oprocz becikowego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
rodzinne co mc 970nok, a jak dziecko skonczy roczek to do lat 3 jesli przebywa w domu-nie w przedszkolu to 3303nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
magdalena dziekuje za pomoc i wyjasnienie tego wszystkiego jak bedzie mnie jeszcze cos dreczylo to napewno sie odezww
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
nie ma sprawy

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok